Отруєння риби коштуватиме заводу, що на Житомирщині, від 1 до 4 мільйонів гривень. У Мінприроди заявили: у підприємстві, яке викинуло вкрай небезпечні речовини в річку Уж, вину визнали. Тож до суду скаржитись не підуть. Вода вже чиста.

Отрута в Дніпро не потрапить. Вода в річці Уж, яка впадає в Київське водосховище, вже чиста. Так стверджують у профільному відомстві. Екологічна катастрофа сталась ще на початку березня. Тоді береги Ужа вкрились мертвою рибою. Воду хімічними речовинами забруднило місцеве підприємство. Яке виробляє спеціальні плити з деревини. Як кажуть тамтешні рибалки, тоді на місці відчувався дуже сильний запах хвої. У стоках спеціалісти знайшли великий вміст хлоридів, сульфатів та заліза.

Читайте також: В Украине очищают лишь треть сточных вод

Віктор Дроник, голова Держрибагентства України: "В минулому році ми провели зариблення водосховищ каскаду Дніпра, на Азові, в Чорноморському басейні, в порівнянні з 2010-м роком це склало десь в 1,5 рази більше. І ось ці такі випадки, які приносять шкоду нашим водоймам, перекреслюють усі можливі результати до яких ми йдемо".

У Держрибагентстві уже порахували збитки від загибелі риби. Це майже 1,5 мільйона гривень. У Мінекології заспокоїли, мовляв, завод свою провину визнав. Отже, сплатить штрафні санкції сповна.

Микола Злочевський, Міністр екології та природних ресурсів України:"После длительной беседы с ними они поняли, что надо в кратчайшие сроки, это будет подписан документ между нами, губернаторами, этим предприятием будут восстановлены по всем нормам и требованиям очистные сооружения".

Дивіться фоторепортаж: Как ремонтировали водовод в Евпатории

Проти представників підприємства вже порушили кримінальні справи. Роботу об’єкта тимчасово призупинили.

Теги: экология вода здоровье днепр река отрава уж
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 752