Нестача вакцини виникла через недбалість чиновників Міністерства охорони здоров'я. Ті не спромоглися вчасно провести тендерів на закупівлю препарату. Та ще й держава дала на такі цілі лише третину від необхідної суми. Вакцини для малечі у багатьох поліклініках немає з початку року. Хоча посадовці третій тиждень звітують - препарати надійшли майже до всіх лікарень - і варто дочекатися безкоштовних, а не купувати в приватних медзакладах.

"Повністю, стовідсотково, зараз закуплені вже вакцини, в тому числі і АКДС. І вони розвезені по лікувальних установах. Але може за графіком якась установа ще не отримала, але в найближчі, я думаю, дні це буде покрито. Так що на сьогоднішній день купувати вакцини не треба", - запевняє головний дитячий інфекціоніст МОЗ України Сергій Крамарєв.

Та педіатри все одно змушують молодих матусь записуватись у чергу. Мовляв, безкоштовна вакцина до них ще не надійшла. І щоб вчасно зробити щеплення, радять купувати препарат. З’ясувати, чи дійсно в поліклініці його немає, чи він надійшов безкоштовно, а пацієнтам вже продають вакцину як комерційний товар, не можливо.

"У поліклініці нам сказали, що вакцини немає, і запропонували придбати платну. У нас не було іншого виходу, як просто погодитися на платну. Нам дали направлення. В банку ми оплатили рахунок. І вже після того, як ми в поліклініці показали чек, 455 гривень коштує", - розповідає молода мама Інна.

Нагадаємо, 12 жовтня Віктор Янукович оголосив догану Міністру охорони здоров’я та трьом його заступникам за неналежне виконання обов’язків. Відомство, своєю чергою, відповідальність за відсутність вакцини переклало на несумлінних постачальників, мовляв, ті завищують ціни і зривають тендери. Раніше профільний міністр обіцяв, що у всіх лікарнях препарат з’явиться до листопада. Розповідає телеканал UBR.

Теги: продажа вакцина моз ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 840