В Україні нарешті з'явилася протитуберкульозна вакцина. Її не вистачало новонародженим протягом тривалого терміну, бо вчасно не було проведено тендерів на закупівлю. Та знайшовся добродійник, який погодився безкоштовно надати партію препарату. Але його імені не повідомляють.

"Гуманітарій, який передав, наскільки мене було поінформовано, абсолютно чітко попросив: "Я би просив, щоб мене не афішували". Тобто, це його бачення. І це, по великому рахунку, його право", - зауважила перший заступник міністра охорони здоров'я України Раїса Моїсеєнко.

Ще у вересні посадовці не планували закуповувати датського препарату, бо він дорогий. Але раптом отримали його як допомогу. Це, кажуть, врятувало ситуацію. Адже російську вакцину поки що не можна віддавати до лікарень.

"Враховуючи те, що російська вакцина, яку ми закупили, проходить лабораторний контроль, ми отримали гуманітарну допомогу. Це вакцина БЦЖ датського виробництва у кількості 220 тисяч доз, що дасть нам змогу на протязі двох місяців проводити вакцинацію всіх новонароджених у пологових будинках", - розповів головний спеціаліст управління громадського здоров'я Сергій Платов.

Посадовці пояснюють: датську вакцину уже використовували. А отже, вона давно пройшла всі перевірки.

"Вона використовувалась на початку року - десь перше півріччя. І її тоді було завезено 2 серії. І обидві серії пройшли дослідження - повний контроль. А тепер одну із цих серій додатково ввезли в Україну", - пояснила представниця Державного експертного центру МОЗ України Вікторія Задорожня.

Утім, у лабораторії кажуть протилежне: цю вакцину нібито перевіряли нещодавно.

- И датская также, в точности и датская.

- А її давно перевіряли?

- ССІ которая? Тоже вот она у нас на контроле была.

Такі розбіжності створюють підґрунтя для сумнівів, а чи взагалі перевіряли цю гуманітарну вакцину з Данії? У всякому разі очевидно, що посадовці з міністерства поспішають прикрити своє недбальство із затримкою в закупівлях такого важливого препарату проти туберкульозу. Окрім того, наразі достовірно не відомо, чи встигне Росія надати необхідну кількість доз вчасно. Розповідає телеканал UBR.

Теги: моз ubr вакцина бцж
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 951