Чи не щовечора у столичному повітрі, особливо на околицях - гіркий запах горілого. За словами медиків, у ньому - оксиди азоту, вуглецю, елементи чадного газу, а також сполуки важких металів. Яких особливо багато у листі з міських дерев. Палити сухе забороняє навіть закон. За порушення – штраф триста сорок гривень. Із директора садочка, де таке вчинять, - 1200.

"Відповідно до нашого законодавства, саме органи місцевого самоврядування починаючи саме від сільської ради до міської ради можуть ці санкції застосовувати, штрафувати. Крім того, цим мають займатися в тому числі і відділи внутрішніх справ, відповідно до закону про міліцію," - наполягає Тетяна Тимочко, голова всеукраїнської екологічної ліги

Самі ж двірники знають, що листя палити не можна. Усе вивозять на спеціалізовані сміттєзвалища для утилізації. "Є аж два трактори, так. Вивозимо своїми силами. Під’їжджає трактор і вивозимо. А куди – ми не знаємо. Ну, кудись за Київ. Мабуть кудись за Київ, але ми не палимо", стверджує місцевий двірник.

Кияни зізнаються - вечорами відчувають неприємний запах горілого листя. Але де його спалюють - не знають. "В этом сезоне вот там за садиком палили что-то, потому-что дым сюда шел. Но мы туда не ходили, не жаловались. Конечно мешает, мы же дышим этим, " - кажуть місцеві жителі.

Є кілька способів безпечної утилізації опалого листя. У разі компостування, наприклад, шкідливі речовини, що містяться у листі, без доступу кисню швидко розкладаються. Утворюється органічне добриво, кращого для городу - годі шукати.

Теги: киев мусор здоровье телеканал ubr дым уборка улиц
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1043