Минулого року 156 тисяч українок позбулися плоду. Із них 101 тисяча - добровільно. Такі дані Міністерства охорони здоров"я. Скільки було випадків самоаборту - не скаже жодна статистика. Керівниця МОЗу Раїса Багатирьорьова сама колись працювала акушером-гінекологом. Каже: процес переривання вагітності - неабиякий стрес для організму. Втім накладати на нього табу не можна. Псевдо-медики робитимуть маніпуляції підпільно, без належного обладнання. Якщо нині операція коштує у середньому 600 гривень, то після заборони - подорожчає у кілька разів.

Читайте також:

Раїса Богатирьова, Міністр охорони здоров'я України: "У нас була практика у радянському союзі, і досвід, коли ця операція була офіційно заборонена. І жорстоко каралася до 53 -го року. І статистика тоді була жахлива від смерті молодих жінок, і від кримінальних втручань".

В Україні майже дві тисячі сімей намагаються усиновити дитину. Втім, взяти хочуть, як правило, немовля. Фахівці кажуть: необхідно негайно переписувати законодавство. Та дозволити сурогатне материство, як альтернативу аборту.

Руслан Малюта, президент альянсу "Україна без сиріт": "Ми могли би скористатися досвідом країн розвинутих, де це вже є нормальна практика, юридично обгрунтована. Жінка не робить аборт, виношує дитину, народжує її. А потім всиновлює інша пара".

Тільки за січень кількість українців зменшилася на 16 тисяч. Учені підрахували: нація взагалі зникне з карти Європи уже через 200 років.

Теги: закон здоровье аборт
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2125