Що ми очікуємо від свого життя, на що сподіваємося, яким ми бачимо своє майбутнє?...На ці складні питання, звичайно, неможливо дати вичерпну відповідь в рамках однієї публікації. Можливо тільки припустити, що в кінцевому варіанті сподівання більшості будуть близькими за змістом і зведуться до сподівань на високу якість життя.

"Якість життя"… Цю категорію також важко визначити…. Це і стан охорони здоров’я, і рівень освіти, і фактичні гарантії свобод, декларованих в теоретично гарній Конституції, і, в першу чергу, право на труд, професійну реалізацію,а значить,це і право на безпечну працю. Таким чином, безпека праці - не останній чинник в системі критеріїв оцінки якості нашого життя, наших сподівань на майбутнє.

І ще…Важко уявити майбутнє без сподівань на те, що діти будуть більш успішними, ніж ми.

На жаль, в гармонії життя звучать і мінорні ноти. Це характерно для багатьох сфер сучасного суспільного життя. Виробничий травматизм, рівно як і побутовий, на об’єктах - джерелах підвищеної небезпеки- характерний прояв цього трагізму.

В наш час статистика з цих питань не є державною таємницею, вона доступна спільноті. Це навіть спричинило певне "звикання" до них, послаблення сприймання подібних ситуації як трагедії, девальвацію основних цінностей. "А це вже зле по-справжньому,- вважає начальник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань в Котовському районі Васильєв О.М. - Адже про стан здоров’я суспільства чи безпеки праці в державі можна судити саме по відношенню цього суспільства до зрозумілих усім цінностей, серед яких людське життя є найвищою. А якщо ми не просто декларуємо своє бажання рухатись до когорти цивілізованих суспільств, то індикаторами цього є рівень технічного прогресу та спільна соціальна відповідальність влади, бізнесу, політичних і суспільних організацій за збереження життя і здоров’я людей в його умовах (прогресу), тобто реалізація соціального партнерства в повній мірі".

В останній час намітились тенденції, що обнадіюють. Робота в сфері профілактики травматизму активізується на багатьох рівнях - регіональних, галузевих, міжвідомчих.

Позитивними прикладами соціального партнерства в сфері профілактики виробничого травматизму, підвищення безпеки громадян на об’єктах залізниці стали спільні заходи, проведені в рамках тематичних місячників Укрзалізниці, та акція, започаткована Держгірпромнаглядом, "Охорона праці-очима дітей".

Показовим є те, що на рівні нашого регіону саме відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань в Котовському районі, підтримавши проведення важливих заходів, започаткованих соціальними партнерами, спромоглось скоординувати спільні дії по профілактиці як виробничого травматизму, так і з підвищення рівня безпеки на об’єктах залізниці, в першу чергу дітей.

Спеціалісти відділення організували широке висвітлення даної проблеми в засобах масової інформації, в тому числі на власному сайті http://fsnvkot.ucoz.ru. За ініціативи відділення Фонду, при підтримці служб охорони праці підприємств Котовського залізничного вузла, районного та міського відділів освіти були проведені відкриті уроки безпеки в школах та дошкільних заходах. Діти переглянули фільм "Я і залізниця", під час його обговорення у відповідності до вікових особливостей познайомились з правилами поведінки на залізниці, основами промислової безпеки, засобами індивідуального захисту. А для старшокласників Куяльницької загальноосвітньої школи Котовського району було організовано цікаву екскурсію в Котовське локомотивне депо Одеської залізниці, яку провела Дідик Ж.В., начальник сектору охорони праці локомотивного депо Котовськ.

Старшокласники мали змогу ознайомитись з сучасним виробництвом, цікавими технологічними процесами, вимогами до персоналу. З інформацією по напрямках профілактики травматизму з екскурсантами поділився страховий експерт з охорони праці відділення Фонду Кушніров С.Б.

За висловлюваннями школярів, екскурсія переконала, що сучасне виробництво, зокрема, залізниця, дуже складне і динамічне, воно потребує неабиякої уваги до безпеки та охорони праці. По-друге, навіть робітнича професія зараз вимагає ґрунтовних знань з певних дисциплін, і тому екскурсія - поштовх для перегляду відношення до навчання. І, по-третє, вона спонукала декого до роздумів щодо подальшого вибору професії залізничника.

У відділенні Фонду впевнені в тому, що профілактична робота серед дітей та молоді надзвичайно важлива. Адже це робота - з "надією нації, майбутніми трудовими ресурсами країни. Культивація з раннього віку питань безпеки життєдіяльності в будь - яких сферах, безумовно, корисна і необхідна. В тому числі і як запорука виховання поваги до правил та дисципліни, що обов’язково позитивно вплине і на показники зниження виробничого травматизму, а значить і на показники якості життя.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: здоровье профилактика конкурс сми
Просмотров: 4805
Загрузка...
Загрузка...