Брудний сніг. На нього не лише дивитися неприємно, а й здоров’ю шкода. Колись білий та пухнастий, а нині сірий та глевкий. Він перетворився на отруту. У цьому переконують екологи. Вони кажуть, забруднені кучугури вивозять на майданчики не пристосовані для цього. А опади, які пролежали на дорозі кілька днів - це вже хімічна зброя здатна знищити дерева й отруїти воду у бюветах. Це може відчутно вдарити по самопочуттю. Про кругообіг снігу у великому місті Інна Мазуркевич.

Таке місиво язик не повертається назвати снігом. Раніше білий і пухнастий він увібрав смог міста, а на дорозі перетворився на небезпечне сміття.

Владислав Гончарук, академік НАН України: "Снег очищает воздух. Он абсорбируют все. Благодаря его огромной поверхности. То уникальная вода по своему свойству. Конечно, чистит город и все вытекает туда, где мы забираем воду для приготовления питьевой воды".

А ще плюс канцерогени та технічна сіль. Її вагонами висипають на дороги. Для 200 тисяч тонн опадів відвели майданчики у межах міста. Далеко возити його не вигідно. Сніг згортають під дерева. Вивозять у лісосмуги.

Забруднений талий сніг потрапляє у землю. Вже звідти просочується у грунт. Вже згодом порцію канцерогенів можна отримати з будь-якого водопроводу чи бювету міста.

Брудний сніг у країнах, де турбуються про екологію, відвозять на звалища для небезпечних речовин або на очисні споруди. Бортничі не витримують звичайного навантаження, а переробити ще й опади неможливо. Грошей не вистачає. Ще на початку кризи КМДА мало намір закупити снігоплавильні машини. Із яких воду зливали б до каналізації. Але як завжди все згасло на рівні задуму.

Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги: "Екологічна ситуація столиці викликає серйозне занепокоєння. При всьому тому, що Київ має один з найбільших бюджетів серед міст України і на екологічні проблеми дуже мало коштів виділялось останні роки".

Жирну плівку добре видно на талих калюжах. Вона знищує все живе, кажуть екологи. Навесні вони рахуватимуть зачахлі дерева. А санепідемстанція найпевніше видасть перелік бюветів, де вода непридатна для вживання.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: снег соль здоровье
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1901