Сьогодні, 4 лютого, в усьому світі відзначають День боротьби з раком. Лікарі зазначають, що значна кількість смертей від цієї хронічної хвороби зазвичай пояснюється пізнім візитом до лікаря, повідомляє RegioNews.

6 продуктов, которые борются с раком

Відповідно до останніх статистичних даних, кожна третя смерть в Україні залежить саме від цього фактору. Під час сьогоднішньої прес-конференції голова правління Спілки захисту прав пацієнтів "Здоров'я нації" Валентина Очеретенко зазначила, в Україні зменшився рівень смертності від онкозахворювань, проте проблема досі актуальна.

Найбільш поширеними в Україні залишаються рак шкіри, легень, молочної залози, сечового міхура, шлунку тощо. Поширеними причинами смерті є рак молочної залози, шлунку та прямої кишки.
Представники медичної сфери запевняють, проблема поширення ракових захворювань має декілька факторів. Як зазначив фахівець КМДА зі спеціальності "Онкологія" Дмитро Осинський, громадяни України не зацікавлені у завчасному медичному огляді, мають певні страхи перед візитом до лікаря, бояться дізнатися правду про свій стан, у той час як хвороба прогресує непомітно для них.

"Багато залежить від поведінки людей. Наприклад, підвищує ризик захворювання на рак вживання алкоголю, але про це замало говорять у нашій країні у звязку з високою толерантністю до цієї теми. А це призводить до раку шлунку та підшлункової залози. Щодо паління: пацієнти з раком легень кидають палити вже у лікарнях. Ми не зможемо цю ситуацію змінити зараз. Лише через 20-30 років випадків раку легенів поменшає від зниження рівня паління", - наголосив лікар медичного центру УЖМЕД Стойка. Він також додав, що фактором зниження ризику захворювання на рак може бути здорове харчування та щорічні профілактичні огляди, до яких наше населення, на жаль, не звикло.

Завчасна діагностика, профілактичні заходи  це те, що попередить захворювання на рак. Проте в Україні не лише специфічні пацієнти. Окрім того, ми маємо унікальну ситуацію із фінансуванням медичних заходів щодо онкохворих людей.

Раком заболеет каждый второй, – исследование

Як додав Дмитро Осинський, сьогодні існує декілька міфів про рак, які варто нарешті відкинути. Фахівець назвав наступні, найбільш популярні, міфи:
- рак  проблема органів охорони здоровя;
- рак  хвороба старих людей у розвинених країнах;
- рак  це вирок;
- рак  це доля.

"В Україні, зокрема в Києві, за останніх два роки зменшився рівень захворювання на рак молочної залози на 4%. Це, напевно, повязано з широкою поінформованістю про цю проблему", - наголосив Дмитро Осинський.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: украинцы страх визит рак доктор
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1775
Загрузка...
Загрузка...