Основним реципієнтом коштів, виділених Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією на програму "Зупинимо туберкульоз в Україні" на 2013 рік у сумі 20 млн доларів, буде нещодавно створений Український центр по боротьбі з небезпечними хворобами. Відповідне рішення ухвалила у п'ятницю Національна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, поінформував журналістів заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов.

МОЗ заборонило рекламу 326 препаратів

"Відбулась визначальна з точки зору Міністерства охорони здоров'я подія: на засіданні Національної ради по боротьбі з ВІЛ-інфекцєю і туберкульозом обраний новий реципієнт щодо використання коштів Глобального фонду, а також субреципієнти.

Головним реципієнтом буде Український центр по боротьбі з небезпечними хворобами, а субреципієнтами визначено Червоний Хрест, Державну пенітенціарну службу та інші організації", - сказав О.Толстанов, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

Він розповів, що раніше кошти Глобального фонду боротьби з туберкульозом, ВІЛ-інфекцією та СНІДом в Україні використовували багато державних установ, неурядових і громадських організацій. Однак протягом поточного року МОЗ ініціювало посилення ролі держави у боротьбі з цими захворюваннями.

"Це абсолютно свідомий крок, тому що зрештою хтось повинен відповідально взяти на себе обов'язок щодо боротьби з туберкульозом. Керування цим процесом і лікування пацієнтів - це обов'язок держави, тому саме держава повинна бути ключовою дійовою фігурою в цьому напрямку", - заявив посадовець.

На боротьбу з туберкульозом планується виділити майже 2 млрд грн

Відповідаючи на запитання журналістів, О.Толстанов зазначив, що неурядові організації вже не будуть реципієнтами коштів Глобального фонду, але вони надаватимуть технічну допомогу і на підставі угод теж зможуть брати активну участь у боротьбі з туберкульозом.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: финансы здоровье моз фонд помощи
Источник: УКРИНФОРМ Просмотров: 1160