Лікарі на всі руки. З вересня у Києві вже працює 26 центрів сімейної медицини. Тамтешні ескулапи лікують найпоширеніші хвороби, а за необхідності - направляють до вузьких спеціалістів.

В Україні набувають популярності послуги сімейних лікарів. Наталя Чумакова із чотирирічною донькою Настею часто на прийомі у такого спеціаліста. Вся сім’я періодично хворіє на застуду.

"Он знает, чем болеют в семье, какие заболевания. Может быть, какие наследственные. Все обращаются. Конечно, чаще всего с ребенком. Ходит в садик и болеет часто", - розповідають пацієнти Наталя та Настя Чумакови.

Сімейним лікарем має право бути тільки той фахівець, який має спеціальність "лікувальна справа, педіатрія та сімейна медицина". Це, по суті, персональний ординатор, який слідкує за здоров’ям усієї родини.

"Мы имеем большие полномочия, чем обычные терапевты. Мы занимаемся лор-патологией, неврологией, дерматологией, ведем беременных. Т.е., семейный врач гораздо более широкого профиля, чем обычный терапевт. Ему не приходится думать, к какому врачу ему обратиться. Он приходит ко мне одному, в дальнейшем я ставлю диагноз первый. Если в моих полномочиях справиться, дальше он больше никуда не уходит, этот пациент. Он лечится и выздоравливает у нас", - пояснює свою роботу сімейний лікар Сергій Кружкін.

Не всім українцям відомо про існування сімейних лікарів. А ті, що знають про них не з чуток, дуже хвалять.

- Это как раньше было, до революции? Ну, может и удобно конечно если...

- Ну, лучше отношения, я скажу. Вот я с ней общаюсь, они в этом доме живут.

Раніше персонального медика могли собі дозволити мати тільки чиновники та багатії. Зараз все простіше. Ви можете завітати до сімейного лікаря у будь-якій поліклініці абсолютно безкоштовно. Або ж викликати приватного практика. Ціни коливаються від 200 до 300 гривень за один візит. Розповідає телеканал UBR.

Теги: ubr семейный доктор практика. медицина
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1583