Україна - без дітей. До пізніх шлюбів та небажання мати дітей додалася ще одна напасть цивілізації - більшає кількість випадків безпліддя. Нині понад мільйон сімейних пар стоять на обліку, але неофіційна цифра вдвічі-втричі більша, кажуть лікарі. Держава фінансує допомогу лише 650 сім'ям на рік. Іще 170 пар отримують допоміжні репродуктивні технології від столичної влади.

Безпліддя починається з неправильного догляду за дітьми, кажуть лікарі. Малечу з перших днів замотують у підгузки, особливо небезпечно це для хлопчиків. Статеві органи перегріваються і в майбутньому втрачають здатність до запліднення. Лікарі радять частіше перевдягати памперси і раніше привчати дитину ходити на горщик. А ось підлітки надто рано починають вживати алкоголь і курити.

"Зниження рухливої активності, це перенесені захворювання, що передаються статевим шляхом, які неправильно ліковані. І ми сьогодні маємо проблему, коли чоловічі і жіночі фактори зрівнялися в своїх відсотках причин безпліддя", - пояснює В’ячеслав Камінський, головний акушер-гінеколог МОЗ України.

Штучне запліднення з державної кишені коштує 12-15 тисяч гривень. Це на медикаменти та обстеження. Наступного року планують профінансувати допомогу тисячі українцям. Адже у приватних клініках допоміжні технології коштують удвічі більше.

Будьте готові, що перша процедура може бути невдалою. Лікарі оцінюють ефективність запліднення всього у 35-40%, до того ж, якщо ви потрапили під державну програму, безкоштовно обійдеться всього одна спроба.

Ольга з чоловіком намагались зачати дитину кілька років. Про репродуктивні технології дізнались через інтернет. Жінка потрапила під державну програму і завагітніла з першої спроби. Виносила дитину без ускладнень і на світ з'явилась дівчинка. Ольга безплідна, але не втрачає надії, що дати життя другій дитині вдасться і без втручання лікарів.

- сейчас наш результат лежит в кроватке и мирно сопит. Знаете как бывает, если раз попитались и все получилось, на следующий раз может Бог нам даст самим как-то, но если нет…….

Медики запевняють: допоміжні репродуктивні технології безпечні для здоров'я матері та ніяк не позначаться на майбутніх поколіннях. Адже за кожною вагітністю лікарі ретельно стежать. Тому і ризики вроджених вад набагато нижчі. Розповідає телеканал UBR.

Теги: бесплодие ubr эко
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1114