У Стокгольмі стартував тиждень нобелівських урочистостей. Офіційне вручення премії відбудеться 10 грудня. Церемонія проходитиме також і в Осло. Цього року на організацію заходів нобелівський фонд витратив двадцять два мільйони двісті тисяч євро. До Швеції вже починають прибувати лауреати.

Крістофер Сімз, лауреат Нобелівської премії з економіки: "Те, про що я відкрито кажу вже цілий рік, раніше цікавило тільки керівників центральних банків. Однак тепер, коли проблеми зачепили і звичайних людей, вони теж прислухаються до моїх прогнозів. Гадаю, я виконав свою місію. Тепер волію повернутися до викладання та власних економічних досліджень".

Цей тиждень має особливе значення для самих господарів премії – шведів. Адже нагороду в галузі літератури отримає поет Томас Транстремер. Він найстарший лауреат цього року. Уже кілька років після інсульту практично не говорить і перебуває у візку. Замість традиційної Нобелівської лекції публіка почує вірші поета. Загалом лауреатів 2011 чекає вкрай насичений графік - інтерв'ю, конференції, зустрічі зі студентами, концерти і, звичайно, банкет, який є кульмінацією всього тижня.

Крістофер Сімз, лауреат Нобелівської премії з економіки: "Гадаю, цей тиждень має доволі важливе значення. Це не просто вручення відзнак. Це можливість, передусім для самих лауреатів поділитися власним баченням світу та досвідом під час лекцій. Вказати шлях молодому поколінню".

Загалом у 2011-му році нагороди дістануться 13-ти лауреатам. Премію миру, згідно із заповітом Нобеля, вручають в Осло. Золоту медаль і диплом замість померлого лауреата в галузі медицини Ральфа Стаймана одержить його дружина.

Теги: швеция нобелевская премия награда
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 750