Квіти і чоботи зі сталі, скриньки з мельхіору та бронзи. А ще півтораметрові мечі, які мають власне ім'я. У столиці - виставка ковальського мистецтва. Свої роботи привезли майстри не тільки зі всієї України, а й із країн близького зарубіжжя.

Свято холодної краси. До Києва на міжнародну виставку клинкових виробів з'їхалися майстри зі всієї України та держав СНД. Кожен привіз авторські роботи. Квіти зі сталі, маленькі та великі скриньки, сувеніри з мельхіору та бронзи. Ціни на дрібниці стартують від 50 гривень. Робота - ювелірна. За словами умільців, її якість і швидкість часто залежить від настрою.

Віктор Михальов, коваль: "Вот этот подсвечник, это можно подарить писателю, какому-нибудь, опэту, журналисту. Ну это может часа 4,5 с покраской. Одним махом".

Майже кожен автор привіз копію середньовічної зброї. Як, наприклад, ось цей клинок. Він має своє ім'я - Фламбер, тобто "полум'яний меч" - через хвилеподібну форму. Виплавлений із півтори тисячі шарів дамаської сталі. Віртуози виготовляли його впродовж півроку.

Сергій Пруденко, коваль: "Общая его длина – 1,75 м. Метр лезвие, остальное – рукоять. Три с половиной килограмма. Использовали такие мечи в основном наемники. Или очень высокого класса профессионалы".

Такий меч коштує від 70 тисяч гривень. Ножі для побутових потреб створюють в основному на кузнях. А ось мисливські, або колекційна холодна зброю - це найчастіше ручна робота. Тут більше значення має дизайн виробу та ім'я автора, ніж матеріал, із якого він виготовлений. Тому ціни на них стартують від трьохсот гривень, і можуть перевищувати чотири тисячі.

Євгеній Мухін, продавець: "Очень хорошо покупают ножи с дамасской стали…Эти вот в кайдексе ножи, они таике, очень практичные, и сейчас, наверное модные, можно даже так сказать".

За словами відвідувачів виставки, зброю або люблять із дитинства, або ж байдужі до неї взагалі.

Красивий не означає безпечний. Важливе значення має довжина і товщина леза та наявність упору біля руків’я, мінімальна твердість клинка і кут заточування леза.

Олег Ляшов, експерт: "Толщина обухза должан быть меньше 2,5 миллиметров, то есть тогда это уже считается холодняком. Длина больше 9 сантиметров, 90 милиметров, при отсутствии одного из этих признаков предмет не признается оружием".

Майстри кажуть: творити стало б іще легше, якщо б в Україні ухвалили закон про зброю. Це дозволило б підняти ножове мистецтво на новий рівень.

Теги: оружие меч кузня кузнець
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1675