Свято наближається. До Різдва ще майже три місяці, але китайські виробники починають приготування раніше. Вони вже зараз виготовляють усе: від новорічних ялинок до іграшок, гірлянд, що потім продають в усьому світі. Однак і тут виникли труднощі.

До різдвяних свят ще далеко, але китайські заводи працюють на повну потужність. Аби встигнути виконати всі замовлення на зимові аксесуари. Проблеми глобальної економіки та європейська криза вплинули і на виробничий сектор Піднебесної.

"Ми працюємо вже зараз, бо глобальна економіка не в найкращому стані. Почали обговорювати з клієнтами всі умови заздалегідь, аби знайти нові можливості для бізнесу. Та особисто мене не дуже лякає криза. Доки люди святкуватимуть Різдво, у нас буде робота", - розповідає Хе Сонгпінг, співвласник заводу.

Ця фабрика, де понад 200 робітників виготовляє ялинкові прикраси для експорту на ринки Європи та Сполучених Штатів протягом більше ніж десяти років. Але попри це, знайти працівників, які б погодились на невисоку зарплатню, стає дедалі важче. Інфляція в країні призвела до того, що люди шукають роботу з хорошими заробітками, ближче до домівок і далеко від традиційних промислових районів.

"Найбільша проблема – знайти працівників, які погодяться на невисоку зарплатню. Уряд вживає заходів для підтримки малого та середнього бізнесу, але посадовці діють не досить рішуче. Все відбувається дуже повільно, і ми ще не відчули цієї підтримки", - бідкається Хе Сонгпінг, співвласник заводу.

Китайські лідери, зокрема прем'єр Держради КНР Вень Цзябао, неодноразово підкреслювали, що боротьба з інфляцією залишається першочерговим завданням. Високопосадовці переймаються, що друга за величиною економіка світу не застрахована від кризи, бо напряму залежить від попиту в проблемних країнах. Розповідає телеканал UBR.

Теги: китай ubr подготовка в рождеству
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 566