У Гонконзі на аукціоні встановили новий світовий рекорд. Крихітна пляшка для тютюну пішла з молотка більше ніж за 3 мільйони доларів. Це найдавніший нюхальний флакон у Китаї. Його зробили ще за часів імператора Цяньлуна у вісімнадцятому столітті. Раритет називають "Фемілі роуз". Так китайці класифікують палітру емалі на виробах із порцеляни. В основному вони мають рожеві або фіолетові відтінки.

Джуліан Кінг, глава китайської кераміки аукціонного дому Bonhams: "Ця тютюноваcg пляшка – найстаріша з усіх в імператорській колекції. Серед тисячі семисот пляшечок з емалі, ця – найунікальніша. І навіть Якісніша, ніж два збережені екземпляри в Національному палаці-музеї у Тайбеї".

Аукціон був запеклий. Особливо наполегливо за ексклюзив торгувалися іноземці, які пропонували шалені гроші. Зрештою пляшку продали азійському колекціонеру по телефону. Щасливчик повідомив, що чекав цієї миті 10 років. Адже з найдавніших часів і донині виготовлення виробів з емалі вважають одним із найтонших видів ювелірної майстерності.

Теги: цена китай аукцион деньги
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 583