Доки смерть не розлучить нас - останні слова шлюбної присяги. Та нині подружжя розлучаються раніше. Нерідко зі сварками, образами, розподілом майна. Тяганина триває роками. Укладати шлюбний договір у нашій країні не заведено.

Як це так? Не встигли одружитись, а вже майно ділити! Такого принципу дотримуються майже всі українські молодята, і не укладають шлюбної угоди. Фахівці ж кажуть: дарма. Цей документ у кабінетах юристів припадає пилом. Його підписують тільки 3% пар.

"Самая сложная категория дел на сегодняшний день - это бракоразводный процесс. Поскольку Украина приобрела независимость, возникли изменения в урегулировании отношений.Тем не менее государство сохранило все атрибуты, которые существовали при советском союзе", - пояснює адвокат Роман Кравчук.

Коли люди закохані й щасливі, думати про гроші багатьом видається блюзнірством. Надто рахувати, хто що приніс у сім’ю. Такий український менталітет.

А ось для більшості європейців і американців шлюбна угода - вже норма. Наприклад - зірки. Скажімо, Майкл Дуглас та Кетрін Зета Джонс підписали документ, у якому зазначили: зрада чоловіка коштує 5 мільйонів зелених. У разі ж розлучення, дружина отримуватиме від колишнього по мільйону за кожен подружній рік. А Дугласові залишаться всі весільні подарунки. Аж на... 12 тисяч доларів. Так багаті й знамениті дбають про свої статки. Пунктів про всілякі забаганки там здебільшого немає.

"Сам брачный контракт предоставляет право урегулировать между собой только частично и только имущественные права", - попереджає адвокат Роман Кравчук.

Подібні документи наші молодята оминають. Як свідчить статистика, українці частіше одружуються й менше розлучаються. Однак сім’ю створюють дещо пізніше. На першому плані навчання та кар’єра. Ще одна тенденція. Українські пари обирають французьку модель. Спершу випробовують стосунки спільним побутом, а вже після цього - ставлять штамп у паспорті.

"У нас відбувається поступова зміна моделі шлюбності у відповідності з загальноєвропейською тенденцією. Поступово підвищується вік вступу до шлюбу", - розповідає провідний співробітник Інституту демографії Людмила Слюсар.

Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України підтверджує: ранніх шлюбів в Україні стає дедалі менше, середній вік, коли жінки йдуть до РАГСу, - це 27 років, а чоловіки - 30. Україна - один із лідерів Європи і за кількістю шлюбів, і розлучень. Цього року обмінялися обручками 95 тисяч пар. Розлучилися - 40. Розірвали офіційні стосунки на чверть громадян менше, ніж 2010-го. Однак цифри ще не остаточні. Оскільки немає даних за друге півріччя.

Вже традиційно, найменше зважуються покидати коханих на Закарпатті. На чотири весілля одне розлучення. Більше непримеренних у центральній Україні - кожен другий шлюб розпадається. Найчастіше - через фінансову скруту в родині. Романтику руйнує побут. Нагадує телеканал UBR.

Теги: свадьба возраст развод ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1519