Трамвайна розв'язка на вулиці Кибальчича з’єднує цю частину Дніпровського району зі станціями метро Лісова та Чернігівська. Зараз тут зводять новий торговий центр. Принаймні так запевняла адміністрація сумнозвісного ринку "Десна", який знесли навесні минулого року. Мовляв, людям було незручно тут скуповуватися. Деякі кіоски пересунули ... Просто під трамвайні колії.

Читайте також: Попов едва не сгорел, презентуя трамвай

За два метри від трамвайної колії можна купити одяг, ліки і навіть хліб та ковбаси. Щодня цими рейками ходять сотні людей, ризикуючи власним життям.

Ольга, киянка: "Та страшно, чо ж не страшно. Ми вже старенькі, нам тяжело, а іначе, як обходить тут можна".

Будівництво, як і годиться, обгородили залізним парканом. Ось тільки обминати його доводиться трамвайними рейками, скаржаться люди.

Дивіться також: Вандали у Києві: Як зносили столичний ринок "Юність" - ВІДЕО

Анатолій, киянин: "Його треба було змістити, щоб дати людям ходити нормально. от бачите, трамвай зараз став, там може хтось і під трамвай потрапить, бо скользко зараз, не вбирає ніхто".

У січні минулого року на цьому місці трамвай збив на смерть жінку. Попри те, що трагедія сталася вдень біля людної зупинки, свідків аварії не знайшли. А ось ці дівчата бачили на власні очі подібний моторошний інцидент.

Діана, киянка: "Якось я влітку гуляла і отут збили людину. Там була старенька бабуся, вона дуже довго йшла".

А ось продавців, схоже, небезпечне сусідство не засмучує.

Валентина, продавець: "Ну нам не мешает трамвай абсолютно, люди ждут трамвайчика и сразу к нам бегут, очень даже хорошо".

За працівників ринку заступається адміністратор. Показує цілу купу дозволів. А своє обличчя від камери ховає.

Сергій, адміністратор ринку: "Раньше тут був тіхій ужас. То єсть це був мусорнік номер один. Зараз у нас все приведено в порядрк, люди работають, люди работають легально, а хто дозволи видавав? - а откуда я знаю, благоустрій. Де беруть дозволи?"

У головному управлінні контролю за благоустроєм, яке мало б стежити, чи законно встановлюються кіоски, - лише руками розводять.

Владислав Шелоков, речник головного управління контролю за благоустроєм: "Те, що МАФи встановлюються незаконно - ні для кого не секрет, на жаль. Це таке негативне явище, яке подолати може тільки загальна мобілізація територіальної громади, міліції та комунальних служб".

Олександр Бригінець, голова комісії Київради з питань культури та туризму: "Може влада так і хоче зробити, щоб люди могли їздити в трамваях і прямо з вікна купувати. Дозволи ніхто не видає, до кого не звертаєшся, ніхто не видавав. Тобто таке враження, що у нас в Києві кожен може встановити, що заманеться".

На сьогодні у столиці працює близько 15-ти тисяч кіосків. Усього третина з них - законні. Від початку року місцева влада демонтувала 60 МАФів. Напередодні Євро-2012 столичні чиновники пообіцяли знести ларьки, розташовані біля станцій метро, зупинок громадського транспорту та у півтора кілометровій зоні навколо стадіону "Олімпійський".

Тетяна Наконечна, Олександр Черняк, телеканал UBR.

Теги: киев торговля мафы рынок трамвай киоски
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1428