Арт-хаус, драма та трохи анімації. У таких жанрах сьогодні працює більшість українських режисерів. Фільми, зроблені в Україні, зазвичай - малобюджетні і до масового телеглядача доходять рідко.

Менше десятка повнометражних стрічок за рік випускають вітчизняні кіномитці з 2000-го року. Короткометражок більше - близько сотні на рік. У перших змаганнях на державне фінансування кіно, що закінчилися на початку осені, 70 мільйонів гривень поділили між 37 командами. Грошей поки ніхто не бачив. А тим часом на наших режисерів уже накинули оком закордонні інвестори.

Дмитро Колесніков, віце-президент асоціації продюсерів: "Пошла тенденция. Буквально с первого года на международную ко-продукцию. Проекты, естественно, проходят какой-то международный тендер по критериям, которые заложены в соновах поддержки. Они, в свою очередь, основываються на европейской конвенции о кинопроизводстве, идет ротация по авторам, по процентам, по баллам".

А ось наближення футбольного чемпіонату Євро-2012 музою для наших режисерів так і не стало. Жодного фільму, присвяченого цій події. Змонтували хіба кілька невеликих роликів.

Ілля Свідлер, продюсер: "Очень много фильмов макрекерских. Люди социальные проблемы показывают, там курение, наркотики и так далее. Там социальная нищета. Мало очень фильмов, в процентном соотношении, это где-то 20% фильмов, которые затрагивают позитивную тематику. Большинство из них: давайте, задумайтесь. Как все плохо".

Наприкінці жовтня держагенство з питань кіно оголосило ще один конкурс на отримання державної підримки. Роботи переможців обіцяють повністю або частково профінансувати у 2012-2013 роках. Це якщо хтось встигне подати документи до п'ятниці, 18 листопада.

Теги: финансирование кино телеканал ubr украинское кино арт-хаус драма
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1375