Динозаври парку Черновецького періоду. Десятки старовинних будинків Києва занебані і напівзруйновані. Якою побачать столицю числені гості, які за півроку гулятимуть вулицями міста? Доступитися до них не можуть ані чиновники, ані історики. Свого часу їх розпродали кому завгодно, власникам реставрувати їх дорого. А перепродати - не вдається. Тому і стоять мовчазним докором нашої байдужості.

У центрі столиці чи не на кожному кроці архітектурна пам’ятка. Приміром золотим воротам майже тисяча років, а виглядають вони, як і в давнину. А вже через 50 метрів замок барона. Національну спадщину продають. Яким його бачитиме новий власник чи відреставрованим, як того вимагає закон, чи дочекається аби архітектурна памятка зруйнувалась і на ласому шматку землі збудує новий офісний центр з бетону та скла.

Загалом у Києві понад 4 тисячі архітектурних та історичних пам’яток. Та влада ними не дорожить - розпродує на ліво й направо. Приміром садибу художника Мурашка, якій близько 150 років рік тому приватизували, разом з архітектурною пам’яткою, що розташована поруч. Мешканці будівлі відсуджують своє. Кажуть інакше залишаться без житла

Олександр Глухов живе у напівзруйнованому будинку: "Поки цей процес іде поки ми в судах добиваємось порядку мене хвилює те, що на очах все руйнується. Ще рік назад тут було все пристойно, можна було зайти у під’їзд. Мій будинок був повністю заселений людьми".

Допомогти мешканцям напівзруйнованих будівель обіцяють і депутати. Звертатимуться в Генпрокуратуру. Кажуть пам’ятних будинків, які от-от упадуть у Києві чимало. Парламентарі створили навіть спеціальну карту.

Володимир Яворівський, народний депутат: "Тут конкретні будинки і я їх тут нарахував, десь понад сотню, які на грані знищення, і які є пам’ятками загально національного і місцевого, київського значення і, які охороняються державою, охороняються законом".

Проте закон передбачає, якщо пам’ятку архітектури її власник не реставрував, а зніс - йому грозить 3 роки тюрми або ж штраф у майже 10 мільйонів гривень.

Георгій Духовничий, архітектор: "Я не знаю жодного випадку в місті коли б власник, який знищує пам’ятку методом доведення її до спонтанного зникнення, хтось зробив якісь кроки для того щоб спасти пам’ятку".

Зазвичай купують архітектурні споруди заради землі. Усі об’єкти національної спадщини розташовані у бажаному для бізнесу центрі столиці.

Теги: недвижимость киев земля реконструкция подол архитекура
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1309