Навіть якщо ви лицар і займаєтесь історичною реконструкцією, ходити вулицями з мечем не варто - правоохоронці можуть завести справу. Вони вилучать холодну зброю та відправлять її на експертизу.

Якщо ви зацікавилися історичною реконструкцією, слід запам'ятати просте правило. Не варто ходити вулицями з атрибутикою - а саме з мечами, шаблями або ножами. Навіть, якщо вони не загострені. Маєте шанс ближче познайомитися зі слідчими МВС.

Дивіться сюжет: Лицарі і закон: За хоббі можуть посадити

Антон Кравченко, адвокат: "Кримінальна відповідальність наступає за носіння без дозволу холодної саме зброї. І, відповідно, якщо немає впевненості або підтвердження, що цей примірник не є холодною зброєю, то завжди залишається ризик принаймні по часу, що якийсь час займе те, щоб дослідити, а що саме було у особи під час носіння. Таким чином, це якийсь час може зайняти".

А ось міліцейські посадовці теж інколи не проти повернутися до історії та побитися на мечах.

Стверджують - у метро холодної зброї не возять. Дістаються до "поля бою" автомобілем або наймають автобус.

Володимир Поліщук, речник МВС: "Деякі з наших співробітників - органів внутрішніх справ беруть активну участь в цьому русі. Є такі люди серед заступників міністра внутрішніх справ, мої особисті друзі, колеги. Вони виїжджають і у Францію, і на "Куліковие сражения" різноманітні. Це корисна справа. Краще хай людина займається цим, ніж вчиняє якісь злочини".

Разом з тим, подібне захоплення історією - задоволення не з дешевих.

Приміром шолом для боїв коштує близько $300.

Така ціна зумовлена складністю виготовлення.

Залізні наколінники та налокітники - коштують близько $200.

Ножі - трохи дешевші - по $20.

Увесь цей реквізит виготовляють вручну.

Антон Шевчук, займається історичною реконструкцією: "Эти ножи конечно заточены и тоже сделаны из стали. Но в принципе, они ничем не отличаются от современного кухонного ножа, хотя он по раскопкам сделан, до 15 века, Европа. Вот это нож .. опять таки бытовой нож, но уже скажем так кочевничий, славянский или татаро-монгольский".

Зберігати спорядження можна на балконі. Все влазить у рюкзак на 120 літрів.

А такі речі - як верхній вовняний одяг, щит або аутентичне шатро може зайняти всю шафу або гараж.

Дмитро Полонський, Олесь Орєшков, Юрій Макарчук. Телеканал UBR.

Теги: хобби историческая реконструкция
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1243