Напередодні виставки Експо-аква тайванці показали нові дорогі види риб і креветок. Такі рідкісні морські жителі користуються неабияким попитом серед закордонних колекціонерів. Тому кожного року акваріумістам доводиться створювати щось нове, щоб дивувати відвідувачів і заохочувати поціновувачів цих тварин.

Один із нових видів мініатюрних акваріумних рачків показали у Тайвані. Це "оксамитова креветка". Вона є наступницею креветки "Рілі", яка має прозоре тіло і червону голову. І це ще не все: акваріумісти вивели "шоколадну креветку" - помісь креветки-бджоли, тигрової креветки і креветки-аборигена.

"Минулого року креветки "Рілі" були дуже популярні. Ми виявили у них ген синього кольору і намагалися стабілізувати їхню прозорість цим геном. Через рік наші старання увінчалися успіхом і ми вивели синю "оксамитову креветку". Це породисті і дуже дорогі види", - розповідає акваріуміст Лі Чи-Тай.

На ринку з’явилися перші кілька тисяч "синіх оксамитових креветок". Вони користуються неабияким попитом серед закордонних колекціонерів у Європі та Японії завдяки бірюзовому світінню. А ось над рачками кольору шоколаду селекціонери працювали понад шість років. Хоча й коштують вони дешевше, ніж оксамитові. Попри те, що важить морська дивина менше грама, коштує дорожче за золото. Генотипи обох видів креветок продали на аукціоні по 525 доларів. Також на виставці показали мініатюрних флуоресцентних рибок. Вони модифіковані генами медуз і коралів.

"Наша компанія виводила види флуоресцентних риб і раніше, але більших розмірів. А цього року ми вивели міні-рибок. Вони досягають завдовжки всього два сантиметри, але їхні тіла світяться дуже яскраво. Особливо добре підходять такі рибки для маленьких акваріумів для дітей ", - дає поради акваріуміст Лін Ю-Хо.

Тайвань експортує понад 80% своїх домашніх морських тварин за кордон. Агентство рибальства країни схвалює розведення креветок, тому господарства займають лише невеликі ділянки землі і не забруднюють довкілля. Вони продають своїх вихованців на аукціонах та в інтернеті, що зменшує витрати на офіс або магазин. Виставка Аква-світу триватиме у Тайбеї з 30 вересня по 3 жовтня. Розповідає телеканал UBR.

Теги: ubr тайвань креветки
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1533