Конституція України в мініатюрі. Сьогодні в Києві таку презентували на 160 сторінках. У книжці розміром 20 на 30 міліметрів вмістились лише два розділи головного закону. Створювали диво два місяці. Кожна літера написана вручну.

Конституція розміром із сірникову коробку - в музеї книги та друкарства презентували перший в країнах СНД рукописний варіант Головного закону в мініатюрі. Автор шедевру Ігор Степанов зізнається: над витвором довелось добряче поморочитись. Спершу знайшли тонесенький, але дуже міцний папір у Фінляндії, з Індії привезли спеціальну туш для письма, а ультра-тонке перо замовили в Німеччині. Та найважче було писати на аркушах розміром 20 на 30 міліметрів. А потім їх ще й не розгубити.

"С большими полями выписывать каждую страничку отдельно, вырезать с допуском на сшивку и складывать каждую главу в маленький пакетик полиетиленовый, на зипере прономировывать, подписывать, что б они не потерялись или коты их не смахнули случайно", - розказав про важку працю автор роботи Ігор Степанов.

9,5 тисяч літер розміром із міліметр художник-графік вимальовував тривалий час і в особливому місці.

Мініатюрна Конституція України вмістила в себе лише 10-ту частину статей оригіналу. Правда над нею автор працював чимало – протягом двох місяців, щодня з 6 до 8 години ранку. Аби виписати міліметрові літери каліграфологу довелося навіть замовити спеціальні окуляри, а творив шедевр він на балконі.

"На балконе оборудовал небольшое рабочее место и вот, когда еще нет яркого солнца, но уже есть хороший мощный заливающий свет, вот тогда и можна было писать", - пояснює автор роботи Ігор Степанов.

Ініціатори проекту кажуть: міні-конституцією хочуть підвищити юридичну грамотність українців, але лише кожен 5 громадянин переглядав документ.

"Така маленька Конституція, будучи твором мистецтва, людина, яка побачить цю Конституцію в музеї, звичайно вона по ній не вивчить основний закон, але з’явиться можливість, з’явиться бажання у людини прочитати це в оригінальному форматі", - каже один із ініціаторів проекту Владислав Новаковський.

Рукопис приурочили до п'ятнадцятиріччя ухвалення основного закону, а презентували перед двадцятим ювілеєм незалежності країни. Повідомляє телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: конституция ubr миниатюра
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1286
Загрузка...
Загрузка...