Хочеш похрестити дитину, склади іспит. У Вінниці відкрили курси для кумів. Ті мають прослухати 2 лекції. І скласти іспит. Інакше стати хрещеними не дозволять.

Без курсів кумом не стати. У Вінниці майбутні хрещені батьки із заліковками в руках ходять на лекції та навіть складають іспити. Їх навчають лишt в чотирьох храмах міста. І тільки ті священики, яким це дозволило керівництво. Служителі церкви переконані, така духовна підготовка допоможе майбутнім хрещеним усвідомити відповідальність своєї місії.

Отець Віталій Голоскевич, Керівник місіонерського відділу Вінницької єпархії: "Ті люди які пройшли бесіди під час таїнства хрещення вони інакше все сприймають. Тобто коли людина прийшла так от з вулиці. Запросили бути хресним, вона прийшла, годину потримала дитину, щось там запитали і все. Людина нічого не розуміє і так і пішла"

Христина вже вчетверте хреститиме дитину. Але на курсах вона вперше. Каже, дізналася багато нового.

Христина Болитюк, майбутня хресна мама: "Які молитви треба читати під час таїнства, що треба поститись. Насправді дуже багато речей яких я не знала. Тим більше обговорюються теми не тільки самого таїнства, а й взагалі дуже багато черпається тем про церкву, про людину".

Кожен слухач курсів має заліковку. У ній відзначають відвідуваність та результати іспиту. На якому потрібно напам’ять розповісти молитви "Отче наш", "Богородице Діво" та "Вірую". Якщо все склали успішно, священики видають документ. Без нього хрестити немовля не дозволять. Екзамен можна перескладати. А курси потрібно проходити щоразу, як надумали стати кумом.

Теги: курсы кум крестить
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 827