Дедалі більше людей в Україні хоче дізнатися своє походження. В архівах не встигають опрацьовувати всіх запитів. Близько половини відвідувачів приходить саме для того, щоб відшукати пращурів, раніше таких було близько 15-ти відсотків. Комусь просто цікаво, а хтось хоче підтвердити майнові права.

Скласти власний родовід можна у два способи. Перший – це назбирати грошей та найняти професійного генеолога. Другий – запастися терпіння та відправитися в архів самому. Професійних генеологів в Україні небагато, кажуть фахівці. Їхні послуги обійдуться у кілька тисяч доларів. Доведеться покрити ще й всі супутні видатки: кошти на дорогу, проживання та дослідження.

"Єдине що, коли людина підшукує собі дослідника або фірму, вона має впевнитися, наскільки професіональні ці люди. Подивитися відгуки в тому ж Інтернеті, або в пресі. Тому що вже різні є відгуки. Висять у блогах найчастіше", - дає поради глядачам телеканалу UBR Валерій Томазов, кандидат історичних наук.

Пошук родичів може тривати роками. Якщо беретеся робити це самотужки, треба звернутися до архівів: районних, або центральних у Києві чи Львові. Попрацювати в них можна безкоштовно, а ось за різноманітні довідки попросять грошей. Деякі установи і самі проводять генеалогічні дослідження: вартість запиту щодо однієї особи становить від кількох сотень до кількох тисяч гривень. "Для того, щоб почати дослідження власного родоводу, потрібно провести насамперед так звані польові дослідження. Тобто розпитати у своїх родичів більш старих, що вони знають про історію своєї сім’ї: де, хто народився,коли народився, хто, де вступав у шлюб. Ця інформація є найбільш важливою: місце і рік реєстрації", - навчає Олена Полозова, начальник відділу ЦДІАК України.

Ця інформація знадобиться, щоб шукати родичів у метричних книгах, якщо серед них не було знаті - це чи не єдине джерело даних. Там священнослужителі записували всіх, хто народився, одружився чи помер у їхній парафії. Тому важливо довідатися ще й про віру предків. Допоможуть також сповідні книги, архіви судових справ та переписи, зокрема, Румянцевський і Хрущовський. "От так воно виглядає: Румянцевская опись, Переясловский полк. Вторая полковая сотня. Вот так вот переплетено. Це ще діловодна обкладинка так переплетена", - пояснює Олена Полозова, начальник відділу ЦДІАК України.

Тим, хто має шляхетне походження, знайти предків буде простіше - у різноманітних реєстрах, документах і, звісно, у працях істориків. Можете спробувати намалювати генеалогічне дерево від руки. Але краще скористатися спеціальними програмами: їх багато в Інтернеті. Вводиш дані – отримуєш готовий родовід.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: украина архив br генеалогия
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2081