Вперше у своїй історії Ватикан відкрив секретні архіви для громадськості. Сто унікальних документів представили в одному з музеїв Риму. Це свідчення восьми століть: від дванадцятого до двадцятого. Серед експонатів – звіт Мікеланджело про зведення собору Святого Петра.

Александра Горгато, організатор виставки: "Цей захід має розповісти вірянам про події, які відіграли важливу роль в їхньому житті. Ці документи – свідчення історії людства. Я маю на увазі не тільки релігійні події, я також кажу про важливі політичні та соціальні речі".

В експозиції документ про відлучення від церкви реформатора Мартіна Лютера. Акти судів над Галілеєм і Джордано Бруно. Шістдесятиметровий сувій пергаменту з матеріалами процесу над тамплієрами. Листи індіанців, нашкрябані на корі. Послання з Китаю, написані на шовку. Окремий розділ присвячений злочинам нацизму під час Другої світової війни. Щоденники польських в’язнів концтаборів, історія розстрілу заручників у окупованому нацистами Римі.

Серджіо Пагано, префект Ватикану: "Ми постали перед тяжким вибором, які саме документи виставляти на огляд. Але нам все ж таки вдалося відібрати на наш погляд найважливіші та найцінніші з них. Хочу зауважити, що все це свідчення нашої історії".

Це вперше раритетні папери залишили приміщення Ватикану. Виставку готували цілих чотири роки. Частину документів відреставрували спеціально для цього заходу.

Теги: история документы ватикан культура архив
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1008