80 кілометрів за годину - саме таку швидкість розвиває ось цей буєр. Без шолому на ньому кататися не дозволять. А тепер спробуємо зловити вітер.

Буєр - легка лодка, на якій катаються по кризі, - звична для північних широт - Прибалтики і Скандинавії. В Україні такі мають одиниці. Судно можна зробити й власними силами. Звісно, якщо вмієте майструвати. Два місяці роботи та приблизно три тисячі умовних одиниць на матеріали. Вітрило шиють зі спеціальної тканини, приміром з кевлару або дакрону. Більшість буєрів у Києві - саморобні. А ось заводські закордонні моделі коштують від 5 до 7 000 умовних одиниць. Покататися у столиці можна у двох місцях - біля житлового масиву Оболонь та на Київському морі. Але попередньо слід прослухати теоретичний курс та дуже тепло вдягтися.

Дивіться фото: Сухопутная яхта: чудо техники

Сергій Федоренко, яхтсмен: "Самий човен, котрий дерев’яний, котрий треба розігнати до швидкості кілометрів 5-10. Після того він набирає швидкість. Головне, щоб була гарна крига. Тобто, щоби було обмаль снігу, щоб було рівненько, щоб ніхто не заважав і потужний вітер і лагідні суперники".

Буєрний спорт був дуже популярний у Радянскому Союзі. Але зараз у нього майже не залишилося прихильників. Тимур катається на вітрильних суднах вже понад 17 років. Влітку він бере участь у змаганнях на великій яхті. А взимку вдосконалює свої навички на льоду.

ФОТОРЕПОРТАЖ: Як виглядає яхта Медвєдєва за 40 млн доларів

Тимур, яхтсмен: "На буєрі просто більше швидкості, але все ж таки зимою не завжди походиш, а от влітку. Тобто на яхті просто набагато більший сезон залежить від погоди, просто не кожен день виїдеш. Або немає вітру, або великий сніг або взагалі немає льоду, як цього року ц нас сталося, що у нас лід з"явився тільки наприкінці січня".

На більших акваторіях головні вороги яхтсменів - зимові рибалки. Адже у буєра відсутні гальма. І зупинитися він може тільки ставши проти вітру. А через вітрило не завжди є можливість помітити людину. Однак, столичні любителі посидіти з вудкою на екстремалів не жаліються.

"Ну то мені не заважають, хай катаються собі".

"Нє, Взагалі не мішають, бо яхтсмени жаліються, що інколи можуть позбивати рибалок бо не бачать їх. Такого ще не було".

Утримувати буєр зовсім недорого. Він легко розбирається та вміщається у будь-який гараж. І важить не більше ніж сто кілограмів. Єдине, що потрібно - це щороку підточувати ковзани.

Дмитро Полонський, Олександр Черняк - Телеканал UBR.

Теги: молодежь яхта спорт хобби увлечения
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1461