Для безпечного проведення Єврочемпіонату в нашій державі необхідно залучити щонайменше 3 тисячі приватних охоронців порядку, вважають в Українській федерації професіоналів безпеки. За словами президента об"єднання, для одного лише НСК Олімпійський треба мати в резерві 1200 стюартів і додатково 900 людей, які працюватимуть у фан-зоні. Львівська спортивна арена має скромніші запити - там потрібно близько 800 осіб.

Сергій Шабовта, президент Української федерації професіоналів безпеки: "Зачистка стадіону до гри, перевірка, щоб там були відсутні якісь незрозумілі речі, перевірка самих вболівальників, які будуть приходити на ігри. І підтримка порядку в процесі безпосередньої гри".

Ось тільки працюватимуть приватні фірми лише там, де дозволить держава, кажуть у федерації. Напередодні МВС заявляло, що спокій людей під час Євро цілодобово оберігатимуть 22 тисячі міліціонерів. Це в чотири рази менше, ніж, приміром, під час чемпіонату світу в Німеччині у 2006-му.

Олександр Дічек, президент ГО Міжнародна антитерористична єдність: "В уставе УЕФА записано, что государственные структуры не имеют права находится в официальных местах, это стадионы, раздевалки, места, жеребьевки, места проживания".

Це вимоги міжнародні, тим часом у самій державі досі немає закону, який би регулював діяльність охоронних фірм, їх працівникам навіть зброю носити заборонено.

Олександр Дічек, президент ГО Міжнародна антитерористична єдність: "Отсутствие этого закона выхолащивает саму роль телохранителя, у которого ограничены ресурсы по выполнению своих функциональных обязанностей".

Поки в Україні влада і бізнес намагаються перетягнути рядно на себе, наші сусіди - поляки взялися навіть небо охороняти.

"Під час чемпіонату Європи відбудеться зміцнення системи протиповітряної оборони. Літаки F-16 й МіГ-29 з наших авіабаз, ракетні дивізіони і радіотехнічні батальйони упродовж місяця гарантуватимуть безпеку вболівальникам, які збиратимуться на стадіонах і біля них", - командування повітряних сил Польщі.

Підтримку нашим сусідам надасть система протиповітряної оборони НАТО. Поляки обіцяють поділитися досвідом з українськими колегами, якщо встигнуть за три місяці.

Теги: охрана безопасность спорт милиция евро-2012
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1132