Українці отримують понад десять відсотків усіх шенгенських віз у світі. Більш ніж ми, потрапити до Європи прагнуть тільки росіяни. Протягом минулого року майже мільйон сто тисяч наших співвітчизників отримали дозволи відвідати країни ЄС. Це шістдесят відсотків від тих хто подавав заяви. Чому не пощастило решті сорока відсоткам, дізнавалися наші журналісти.

До країн шенгенської зони українців пускають, але лише шістдесят відсотків від загального числа охочих. Щорічно ця цифра зростає, та і процедура стає складнішою, кажуть експерти. Усе залежить від того, в якому дипломатичному представництва людина отримує візу. Однак одна з головних причин відмови - надання неправдивих даних.

Олександр Сушко, директор інституту євро-атлантичного співробітництва: "В одних випадках доведеться переглядати увесь комплект документів. В інших потрібно більш чітко пояснювати свої наміри. в третіх, якщо йдеться питання дискримінаційного характеру тоді треба звертатися до громадських організацій."

Якщо ж у візі все ж відмовили, то знов подати документи можна, хоч би і наступного дня. Так само як і апеляцію. У більшості посольств це можна зробити безкоштовно. Однак кошти за оформлення візи не повернуть.

Євген Іхельзон, мандрівник зі стажем: "У більшості випадків посольства відповідають на них. І все закінчується тим, що вам ставлять візу."

Яку б країну ви не обрали, у будь якому випадку варто якомога ретельніше поставитися до оформлення документів. Варто зауважити, приміром - посольства Греції, Чехії та Іспанії неохоче видають українцям робочі візи. Але вельми раді туристам.

Ігор Голубаха, голова асоціації туристичних операторів України: "У своїй більшості посольства особливо тих країн які розвивають свої туристичні напрямки Іспанії, Греції ці посольства роблять все можливе з кожним роком зменшують кількість відмов для туристів."

Раді українцям у скандинави та прибалти. Оскільки охочих відвідати ці країни не так багато. Тож як варіант можна відкрити шенген до лояльнішої країни, а звідти вирушити в подорож куди заманеться. Інна Мазуркевич, Юрій Макарчук, телеканал Юбіар.

Теги: виза шенгенская виза посольства
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2854