Громадський транспорт нового покоління вийшов на вулиці Лондона. Двоповерховими автобусами на Туманному Альбіоні давно нікого вже не здивуєш. Але якщо їх обладнати гібридним двигуном, що працює на електриці та дизелі, вийде інноваційний дабл-деккер 21-го століття. Його вихлопні гази не шкодять ані місцевим жителям, ані довкіллю.

Майк Вестон, виконавчий директор служби громадського транспорту: "Ми не стали замовляти нові автобуси. Просто вирішили переобладнати ті, що в нас були. Адже вони – частина лондонського іміджу та ми його дещо осучаснили".

Осучаснення одного автобуса обходиться у мільйон фунтів стерлінгів. Їх називають "Роут-мастерами". Але люди називають їх "Борис-бусами". На честь мера британської столиці Бориса Джонсона. Саме він втілив ідею екологічно-чистого автобусу в життя. У новій версії "Роутмастера" троє дверей і кожна із розрахунком на інвалідну коляску. На сигнальних кнопках для пасажирів шрифт Брайля, для сліпих. У салоні двоє сходів на другий поверх, щоб уникнути тисняви. І знову ж таки головне – економія.

До кінця року таких оновлених "Роутмастерів" в Лондоні стане в кілька разів більше. У місті найбільший автобусний парк у світі – 7,5 тисяч машин. Економія на пальному зараз пріоритет в мерії. У нинішньому році в місті з'явилися не тільки гібридні автобуси, а й гідрогенні, що працюють на воді.

Кен Лівінгстоун, екс-мер Лондона: "Щороку приблизно чотири тисячі людей в цьому місті помирають завчасно. І все через поганий рівень життя. Ми можемо це змінити. Хоча б подарувати їм чисте повітря. У нас є майже вісім тисяч автобусів. І всі вони незабаром стануть дружніми до довкілля".

Перевести на альтернативі види пального весь парк автобусів у лондонській мерії планують у найближчі двадцять років.

Теги: автобус транспорт лондон
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1536