Їдеш до Європи? Доведи, що повернешся. Держави ЄС охоче видають українцям одноразові візи. Однак наполягають на підтвердженні їхнього прибуття на Батьківщину. Такі результати моніторингу отримання дозволів нашими громадянами. Вони таку процедуру вважають принизливою. І пропонують її скасувати. Або робити позначку в країні, до якої вирушають.

Українці обурені - не хочуть відмічатися після повернення на Батьківщину з-за кордону. Кажуть: процедура принизлива. Однак у посольствах країн Єврозони на її проведенні наполягають. Натомість охоче видають короткострокові однораові дозвіли на в’їзд. Згідно з результатами моніторингу, проведеного громадськими організаціями, найкращим визнали австрійське консульство. Вимоги у ньому - суворі, але прозорі. На відміну від представництва Бельгії. Тут візова процедура - не зрозуміла. Обґрунтування відмови - схематичне. Апеляцію подають одиниці. Процедура тривала і дорога.

"Найбільшим розчаруванням для наших респондентів стало те, що процедура апеляції дасть можливість тим, хто отримав відмову, отримати статус заявника з чистою візовою історією. Цього не сталось", - зауважує керівник громадської ініціативи Ірина Сушко.

Українці отримують понад 10% усіх шенгенських віз у світі, порахували в Інституті євроатлантичного співробітництва.

Більше, ніж наших громадян за кордон їде лише росіян – 15%. Менше - китаців – 6% та турків- 4%. Щоб отримати документ, доведеться заплатити 30 євро, для дитини - 10. Процес апеляції коштуватиме від 100 євро.

"Загалом, ми констатуємо, що кількість віз зростає. Але в інших країнах вона зростає швидше. Не залежно від того, мають вони угоди про спрощення чи не мають. Знаходяться вони в процесі лібералізації чи не знаходяться", - пояснює Олександр Сушко науковий директор Інституту євроінтеграції.

Одна з причин, що гальмує процес зростання кількості виданих дозволів, - українці часто підробляють папери або надають неправдиву інформацію. Аби зробити процедуру універсальною, МЗС хоче модифікувати візову угоду з ЄС. Євросоюз зі свого боку має погодити мінімальний перелік документів. І чітко визначитися з терміном дії багаторазових віз. Розповідає телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: европа визы ubr консульства ес
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 945