Неврожай - біда, а врожай - ще гірше! Українські аграрії цьогоріч зібрали рекордний врожай - внутрішній ринок перевантажений, ціни на ньому заледве компенсують собівартість товару. В цей час за кордон владці наше збіжжя не пускають. Доводити власну правоту селяни прийшли під новенький паркан навколо парламенту ...з вилами та косами

Вийшли не на поля, а до нардепів. Під стінами Верховної Ради черговий мітинг. Цього разу прийшли аграрії. Просять скасувати експортні мита, які наразі діють на зернові. Бо ціни на вирощене зменшуються.

Вони приїхали з багатьох регіонів країни. Бо несила рахувати збитки. Нещодавно за тонну соняшнику селяни отримували майже 4,5 тисяч гривень. Наразі просять вдвічі менше.

"Зараз правлять 2,5 тисячі. Хіба це ціна? Скільки міндобрива туди внесли, посіяли? Це ж усе чисто людський труд", - бідкається Анастасія Миколаївна, яка вирощує зернові.

Виробники запевняють: пшениця та інші культури подешевшали щонайменше на ставку мита. Щоб вивезти тонну пшениці зернотрейдер повинен сплатити щонайменше 17 євро. Найдорожчий – ячмінь. Розмір збору становить 23 євро. Експортери перекладають витрати на плечі фермерів. Зменшують закупівельну ціну. Ті, в свою чергу, продавати культури не поспішають. Результат – обігових коштів бракує. Тим часом треба сіяти озимину.

"Якщо на гектар сьогодні внести навіть кілограм 50-60 для посіву озимих, то їх не вистачає. По прогнозах мінеральні добрива зростуть майже в 1,5 рази. Так що нам нема, що робити", - пояснює фермер Костянтин Дудар.

"Ви уявіть, якби зараз подібні кроки були зроблені до валюти, скажімо. Чи подешевшала б вона? Гривня наша. Валюта звичайно би подорожчала. Будь-яке адміністрування ринку та ринку взагалі використовується не на користь виробнику", - каже фермер Петро.

Скандували аграрії голосно. Урядовці їх почули. Прем’єр обіцяв із митами розібратись.

"А почему они были введены эти пошлины ? Кто-нибудь из вас знает? Потому что супер рентабельность была на экспорте зерна. Сегодня нам зернотрейдеры говорят, отмените пошлины, нам не выгодно. Вот какое решение найти? Сегодня будем встречаться с представителями украинского бизнеса. И будем находить решения", - пообіцяв прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Товаровиробники порахували: якщо ціни не зростуть, цьогоріч рослинництво стане збитковим. Якщо торік рентабельність була у середньому на рівні 9%. У перспективі матимемо мінус 11%. До того ж можемо втратити ринки збуту. Їх перехопить Росія.

"За липень-серпень Росія експортувала рекордний обсяг зерна - 6 мільйонів тонн. Україна, яка в 2011-му прогнозувала експортувати мінімум 6, сьогодні має вдвічі меншу цифру", - заявляє президент УСПП Анатолій Кінах.

Та віз і досі там. У Мінекономрозвитку пропонують продовжити дію експортний мит і на 2012 рік. Розповідає телеканал UBR.

Теги: аграрии митинг ubr пошлины на зерновые
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 796