Починаючи з 2005 року, у вітчизняному агровиробництві спостерігається стійка тенденція до зниження кількості працюючих у рослинництві. Якщо у 2005 році кількість працівників таких агропідприємств становила майже 494 тис. осіб, то вже в 2010 році їх чисельність скоротилась на 30 % і становила 346 тис. осіб. Про це повідомляють у асоціації "Український клуб аграрного бізнесу"

"Різке скорочення кількості працівників агропромислового комплексу України спостерігається і надалі, - зауважив координатор проекту "АгроШкола" асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) Олександр Вержиховський. – Це можна пояснити багатьма факторами, серед яких, у першу чергу, слід відзначити відтік кадрів із сільської місцевості, а також постійну модернізацію виробництва, його технологізацію, що дає змогу оптимізувати використання людських ресурсів".

Скорочення кількості зайнятих у рослинництві збільшує навантаження на кожного окремого працівника, додав президент УКАБ Алекс Ліссітса. Так, якщо у 2005 році цей показник становив 33 га на одного працюючого, то вже через 5 років навантаження зросло на 60 % і становило 53 га на особу.

Теги: растениеводство агросектор
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 776