Протягом останніх двох років спостерігаються позитивні тенденції в аграрному секторі. За минулий рік аграрії збільшили виробництво валової продукції порівняно із 2010 роком на 17,5%. В рослинництві зростання становило 28% - до 75,2 мільярдів гривень, у тваринництві – 2,4% до 42,9 мільярдів гривень. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк на прес-конференції, присвяченій роботі уряду в аграрній сфері.

"За два роки аграрний сектор став лідером серед інших галузей економіки. Майже 25% валового продукту припадає на саме на нього. Тому він є перспективною галуззю економіки і це визнано не тільки у нас в державі, а й на зовнішніх ринках. Сільське господарство постійно знаходиться в зоні уваги Президента України і керівництва Уряду. Це ще раз підтверджує, що аграрна галузь є однією з ключових в економіці країни, завдання якої стати самодостатньою і ми рухаємось у цьому напрямку", - цитує слова міністра прес-служба відомства.

Протягом останніх двох років перед відомством стояв ряд важливих завдань, зокрема фінансово-економічне забезпечення агропромислового комплексу, розвиток його галузей, інфраструктури, завершення земельної реформи та збільшення присутності вітчизняної сільгосппродукції на зовнішніх ринках. Також протягом двох років Міністерством були переглянуті механізми державної фінансової підтримки сільськогосподарських виробників. У 2011 році Уряд виділив на розвиток АПК 13,5 мільярдів гривень, що майже в півтора рази більше, ніж у 2010 році.

Читайте также: Инвесторы вкладывают значительные деньги в сады и виноградники, - Азаров

Одним із найголовніших досягнень у сільському господарстві за минулі два роки, міністр вважає рекордний врожай зернових, що був зібраний у минулому маркетинговому році.

"В Україні був зібраний великий врожай зернових культур – майже 57 мільйонів тонн, що на 17,4 мільйони тонн більше, ніж в 2010 році. Також ми маємо великий врожай олійних культур – 12 мільйонів тонн. Вітчизняні аграрії зібрали рекордний врожай сої – 2,3 мільйона тонн. Також вдалося вивести з кризи цукрову галузь", - поінформував Микола Присяжнюк.

Читайте также: Китай інвестуватиме в АПК Сумщини

Також спостерігається значне зростання обсягів вирощених овочів та плодово-ягідної продукції.

"Зростання вітчизняного виробництва дозволило скоротити імпорт іноземних продуктів – фруктів на 52%, м’яса та субпродуктів домашньої птиці – на 65%, риби мороженої – на 18%. Що ж до експорту, то Україна посідає 2 місце в світі серед країн-експортерів зерна, кукурудзи та ячменю", - відзначив міністр.

Читайте также: Беларусь готовит аграрный рывок

Також очільник відомства підкреслив, що вперше за двадцять років вдалося стабілізувати та наростити виробництво молока на 1,7% у порівнянні з попереднім роком. Позитивну динаміку збережено і в тваринництві, де обсяги вирощування худоби та птиці зросли на 3%, а виробництво яєць - майже на 10 %.

Теги: сельхозпродукция земли аграрный рынок
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1128