Аграрії занепокоєні, якщо закон про ринок землі приймуть, українські чорноземи скуплять великі агрохолдинги. Фермери залишаться ні з чим. За новими правилами особа, яка купує ділянку повинна буде подати декларацію про доходи. Цей механізм автоматично відсіє 80% селян. Які не мають необхідних прибутків.

Микола Миркевич, президент Асоціації фермерів і приватних землевласників: "Хай би весь народ висловив свою думку, чи хочемо ми торгувати своїми чорноземами, своєю територією".

Утім монополізація - це ще півбіди - зітхають фермери. Наша земля може дістатися іноземцям. Хоча в Держземагетнстві це заперечують.

Сергій Тимченко, голова Держагенства земельних ресурсів: "Землю в собственность иностранцы ни при каких условиях не смогут получить, если мы говорим об аренде, да, аренда для них открыта".

Микола Миркевич, президент Асоціації фермерів і приватних землевласників: "Іноземці вже є в Україні, земля вже є в них в постійному користуванні, уклавши договори оренди на 15, 20, а то й 50 років. Договір оренди складений так, що той селянин ще може виявитися боржником".

Чиновники наполягають: село потребує інвестицій і отримати їх зможе, якщо земля стане товаром. Аграрії згодні: ринок упорядкувати треба. Але в інший спосіб. Урядовці обіцяють додати ще правок до профільного законопроекту. Але і ті, й інші сходяться в одному - угіддя нестримно дорожчатимуть. Якби мораторій зняли сьогодні, середня ціна за оренду одного гектара становила б 300 євро. Проте й це вдесятеро менше від найстриманіших європейських розцінок.

Теги: земля закон агрорынок иностранцы аренда
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2728