Банани вже "золоті". Тільки за минулий тиждень додали у ціні 27 відсотків. Бо закупівельну вартість підвищує Еквадор - головний постачальник фрукту. Відтак, купуємо там товару менше. У січні завезли 21 тисячу тонн. Це на 6 тонн менше, ніж придбали у грудні.

16-17 гривень за кілограм. Така зараз вартість бананів. Принаймні у столиці. Продавці жаліються, мовляв підвищувати ціну на екзотику - вимушені. Закупка дорога. Якщо нещодавно ящик фрукту, а це 18,5 кілограмів купували по 230 гривень. Нині ціни сягають 270 гривень.

Ірина, продавець: "Для нас очень тяжело ими торговать. Во-первых, холодно. Банан выкладываешь, и он темнеет. Люди покупали бы с удовольствием, но цена должна быть хотя бы 15 гривен в рознице. А она 15 в опте".

Наслідок – населення "жовтого вітаміну" купує менше. Якщо раніше за день на точці реалізували 4 ящика. Зараз – ледь один розпродують.

Анатолій, продавець:"Ну в ці морози хто бананів схоче? Мороз це таке - Африка. Чорніє одразу і все".

Фрукт дорожчає – бо поставки скоротились. 95 відсотків бананів імпортуємо з Еквадору. А там від стихійних лих потерпають. Отже, постачальники підняли ціни на продукцію. За ящик просять 25 доларів. Тоді як собівартість – трохи більше ніж 4. Щоб довезти товар до ринків імпортерам потрібно витратитись на логістику. Ще 25 % вартості накручують торговці. Ось і виходить фрукт золотим.

Ігор Стрелюк, аналітик аграрного ринку:"Ціна на банан на сьогодні є не кінцева. Ще не пікова ціна. Вона ще підвищиться. І буде підніматись десь до кінця сезону. Це будемо рахувати до травня-червня місяця".

Щоправда фахівці додають: якщо банани коштуватимуть 20 гривень – українці від них відмовляться. Їстимуть інші фрукти. Приміром, вітчизняні яблука. Які дешевші.

Теги: цена продукты агрорынок еда бананы
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2280