Починаючи від 2013 року, в Україні хочуть дозволити продаж-купівлю сільськогосподарською землею.

До цього часу уряд зобов'язався підготувати законодавчу базу і створити земельний банк. Більшість селян поки що проти.

Закінчення строку дії мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні за різних президентів і урядів переносили вже не один раз.

Основним аргументом завжди було те, що в країні немає земельного кадастру й закону про ринок землі.

Останній раз мораторій продовжили до 1 січня 2012 року. До цього часу уряд зобов'язався підготувати необхідний пакет документів, аби врешті-решт скасувати мораторій.

Минулого тижня провалилася спроба опозиції в черговий раз продовжити заборону на продаж землі, тепер уже до 2015-го року.

За законопроект депутата від БЮТ Володимира Яворівського проголосувало лише 117 депутатів.

Фракція Партії регіонів у повному складі не голосувала за документ. Вона, в свою чергу, ініціювала проведення парламентських слухань щодо земельної реформи в Україні.

Питання планується винести на обговорення до сесійної зали 23 березня.

На думку оглядачів, нині все вказує на те, що президент Віктор Янукович і його команда серйозно налаштовані за рік-два дозволити в Україні продаж-купівлю землі.

Держкомзем прогнозує, що саме 2013-го року закони про ринок землі та земельний кадастр будуть готові й наберуть чинності.

За результатами соціологічного опитування проведеного Центром соціальних експертиз на замовлення Світового банку, 52% українських селян, які володіють земельними частками, виступають категорично проти скасування мораторію.

41% власників земельних паїв заявили про готовність продати землю, але лише громадянам України - і за умов створення нормального ринку землі.

Зараз більшість селян здають свої ділянки в оренду. Майже дві третини з них не хочуть відмовлятися від такої практики навіть тоді, коли б у них з'явилася можливість продати землю.

Ініціатори земельної реформи прогнозують падіння ціни на сільськогосподарські ділянки після 2013 року.

"Після запровадження ринку землі пропозиція переважатиме попит. Жодна фізична особа не зможе запропонувати ті гроші, які людина - власник землі захоче за неї отримати. Юридичні особи, скажімо холдинг іноземний, вона зможе більше дати, але зараз є обмеження щоб їх пустити на ринок", - зауважив радник начальника головного управління Держкомзему в Київській області Сергій Шевченко.

Великі іноземні аграрні холдинги нині уважно спостерігають за ситуацією, що склалася в Україні зі сільськогосподарською землею, і прораховують шанси придбати такі землі.

Землі сільгосппризначення планується продавати з аукціону. Крім того, Держкомзем ініціював зміни до закону про державне мито, які передбачають обкладання величезними податками в разі швидкого подальшого перепродажу земельної ділянки.

Загалом в Україні нараховується більше 60 млн. гектарів земель, з них 41,8 млн. гектарів - це сільськогосподарські землі.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: земля сільськогосподаська земля землевласник
Источник: Экономическая правда Просмотров: 1676