Україна експортуватиме зерно без мит. Президент підписав закон. Щоправда, аграріям від цього жодного зиску. Трейдери у них збіжжя купувати дорожче не будуть. Натомість, експортери самі нестимуть більші збитки. Через зростання вартості енергоносіїв та зберіганням продукції на елеваторах.

Зернові від мит Президент звільнив. Тепер аграрії чекають, коли документ з’явиться на шпальтах урядової газеті. Бо тоді набуде чинності. Це означає, що для того, аби експортувати тонну пшениці, платити 17 євро трейдеру не доведеться. Скасували й ставку в 20 євро на кукурудзу. Щоправда, послаблення для експортерів не стосуються ячменю. На думку учасників ринку, збереження мита на ноьго пролобіювали великі виробники свинини.

"Ни один эффективный комбикорм для свиней, для разных групп, нельзя сделать без зерна ячменя. И потому, я думаю, что те остатки ячменя, а у нас есть 3-4 миллиона свободного ячменя в обращении, остальное мы немножко вывезли, около 2-х миллионов. Остальное уже попало на комбикормовые заводы и ячменя мало", - пояснює голова Асоціації "Союз бірж України" Борис Беренштейн.

Поки діяли мита, а це з липня цього року, аграрії недоотримали 7 мільярдів гривень. Бо закупівельні ціни на зернові знизились. Продавати за безцінь виробники не зацікавлені. Результат –експорт зупинився. Наразі ми продали за кордон близько 4 мільйонів тонн збіжжя. А можемо - 27-м.

"Ми можемо продовжити маркетинговий рік наступний не до традиційно червня, а може бути й липень, і частина серпня буде занята для експорту саме продукції цього маркетингового року, не зважаючи на те, що в наступному році буде вже нова продукція виникати", - пропонує представник Мінагропроду Сергій Кваша.

На руку експортерам - скасування ПДВ, яке ухвалила Верховна Рада. Нульову ставку поширили також на вивезення рису, гречки, соняшника і ріпака.

"Це не те відшкодування, яке є при експорті металу, чи труб, ні. Добре, що повертаємось до цього питання. Але поки що, це все-таки не те, що потребує сільське господарство", - зауважує народний депутат України Віктор Матчук.

Зернотрейдери кажуть: через дії чиновників та, як результат, млявий експорт, держбюджет недоотримав 1,5 мільярда доларів. Щоправда і хліб на полицях поки не дорожчає. Розповідає телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: ubr пошлины на зерно. зернотрейдеры
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 869