Природні вітаміни українському споживачеві по кишені. Ціни нижчають. Нещодавно картопля, буряк, морква та цибуля подешевшали на 22%. Минулого тижня вартість плодоовочевого кошика зменшилась ще на 4%. Фахівці кажуть: таких розцінок на городину не було вже декілька років.

Запасатися городиною саме час. Ціни на овочі нижчі будуть вже навряд чи. Приміром, кіло картоплі в середньому виробники віддають за 1,80. Помідори коштують трохи дорожче.

Посухи не було, тож вродила городина гарно. Прилавки рясніють овочами. Що вища пропозиція, то нижчі ціни. Щоб не переплачувати взимку, населення скуповує все мішками. Наприклад, у вихідний день на столичному гуртовому ринку реалізують близько 2 тисяч тонн товару. Фафорит - картопля. Вона подешевшала найбільше. Адже виростили її вдосталь. Цьогорічний врожай у Мінагропроді прогнозують на рівні 20 мільйонів тонн.

"Цей сезон не типовий. На фоні великої врожайності ціна пішла до низу. Тож заробити виробникам на продукції досить складно", - жаліється директор столичного оптового ринку Олексій Чумак.

Минулого тижня на 5% подешевшала також цибуля. Вона теж у попиті. Продавці радіють. Адже проблем зі зберіганням не матимуть. Покупцям дають поради. Що робити, щоб вона не згнила.

"Лук хранится, если в квартире, то на балконе, если в доме - то в погребе. Температура должна быть не ниже нуля градусов. Желательно от 5 до 15 градусов. Лука сейчас очень много. Цена 1,70. Это просто цена не реальная. Я думаю, дня через 4 уже будет 2 гривны", - дає поради продавець овочів Дмитро.

Що ж до томатів. Якщо брати оптом - ціни коливаються від 1,80 до 2,50 за кілограм. Тоді як торік їх вартість була вдвічі більша. Виробники Херсонщини кажуть: цьогоріч заробити вдасться небагато. Ринок продукцією перенасичений. Щоб повернути витрати, вирощене реалізують зі знижками.

"Пытаются избавиться от него, потому что они могут выйти практически на ноль. А кто вложил на капитальный полив, на ухаживание, тот пытается держать цену. Не большой заработок, но хотя бы что-то есть", - каже продавець овочів Максим.

Низькі розцінки наразі на моркву та виноград. А ось дорожчати починають огірки. Бо сезон закінчується. Розповідає телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: цены овощи ubr оптовый рынок
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2044