В Україні зменшується попит на згущене молоко. За три роки виробництво скоротили майже удвічі. Наразі виготовляємо продукції приблизно 95 тисяч тонн.

Згущене молоко продукт не першої необхідності. Тож беруть господарки його нечасто. Результат – зменшення виробництва. Якщо у 2008-му підприємства зварили понад 200 тисяч тонн цього продукту. Цьогоріч матимемо приблизно 95. Одна з причин, чому її не купують – висока ціна. Тому що сировина дорога. Відтак, собівартість баночки, виготовленої за держстандартом становитиме майже 11 гривень. Та, яку виробили за технічних умов, зазвичай дешевша.

"Все частіше використовують не традиційні технології з виробництва молочних консервів. Використовують замість свіжого сухе молоко, а то й сироватку", - розповідає аналітик ринку молока Василь Вінтоняк.

Щоправда, фахівці зазначають: якщо виробник чесно повідомив про це споживачу на упаковці, такий продукт можна реалізовувати.

"Оскільки споживач не може дорогу купляти, а може, і не хоче, бо я казав, що зараз вже трошки інакше все. В магазині є багато інших продуктів, які можуть заміняти молочні консерви", - попереджає Василь Вінтоняк, аналітик ринку молока.

Проте наше згущене молоко прийшлося до смаку в Азербайджані, Туркменістані та навіть на Кубі. Держава експортує – 26 тисяч тонн. Ми ж купуємо цей продукт у Білорусії.

"Мы с начала этого года экспортировали на 4 миллиона долларов баночной продукции своей", - заявив Микола Тепляков, директор молочного комбінату (Білорусь).

Нашим виробникам важко конкурувати. Справа передусім у натуральній продукції. Вартість сировини, тобто молока, у сусідів орієнтовно дві з половиною гривні за літр. Тоді як в Україні - від 4. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: ubr сгущенное молоко натуральное сырье импорт из белоруссии
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2072