Харчі за євростандартом. У нас створять єдиний орган контролю за якістю продовольства. І на всіх рівнях. Це надасть можливість не лише підписати угоду про асоціацію, а й постачати продукцію "Made in Ukraine" до країн ЄС.

Із лану до столу. Державна ветеринарна та фітосанітарна служба контролюватиме якість продуктів на всіх рівнях виробництва. Мовляв, за неякісний продукт можна буде спитати тільки з одного відомства, а не з десятка, які діють нині.

Читайте також: Обов’язкове йодування солі може нашкодити українцям

Наталія Бородачова, заступник директора інституту екогігієни: "Мы фактически наблюдаем отстранение общественности от процесса реформирования действующего законодательства. Мы понимаем, что это фактически свидетельствует о том что инициаторы таких вот реформ понимают суть своих действий и понимают что эти действия направлены не в интересах потреби теля".

Аргумент урядовців - вони діють як в інтересах ринку, так і споживача. Зокрема - європейського.

Тоні Віл, комісар з виконання зобов'язань щодо членства в СОТ: "Нині все відбувається в процесі переговорів,що до підписання угоди про створення вільної торгівлі, угоди про асоціацію. Звичайно коли це буде підписано, то звичайно українські продукти отримають більш підвищений доступ до ринків європейського співтовариства".

Для цього потрібно уподібнити вітчизняну систему перевірок до європейської. Зараз розробляють новий законопроект про контроль якості продуктів. Теоретично вже з наступного року іноземці зможуть скуштувати українське.

Теги: экспорт ес продукты питания "made in ukraine"
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1604