Перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський вважає реальним створення під егідою ООН на території України світового продовольчого резерву зерна. Про це він сказав журналістам у Київській області після того, як взяв участь у загальних зборах Національної академії аграрних наук.

"Ідея абсолютно реальна. Вона насамперед виходить із тих зовнішніх процесів, які відбуваються у світі. На жаль, ви знаєте, що більша частина населення (у світі) недоотримує продукти харчування, і безумовно, це одна зі сфер, де Організація Об'єднаних Націй проявляє підвищений інтерес", - сказав Хорошковський, коментуючи відповідну ініціативу, озвучену аграріями.

Чит. також: Украина может стать мировой житницей.

При цьому перший віце-прем'єр підкреслив, що підтримує таку ініціативу й пообіцяв передати її на розгляд Президента Віктора Януковича.

"Я думаю, що з урахуванням того графіка нарощування товарного виробництва зерна, що нам сьогодні пропонують (аграрії), це може бути протягом 2-5 років", - додав Хорошковський.

Він вважає таку пропозицію аграріїв дуже цікавою, оскільки у разі її реалізації можна буде залучити в Україну додаткові інвестиції для підтримки аграріїв.

Чит. також: Мельник: Украина отправит на экспорт 26 млн тонн зерновых.

Нагадаємо, на початку серпня 2011 року міністр аграрної політики й продовольства Микола Присяжнюк заявив про готовність України сформувати на своїй території світовий резерв продовольчого зерна в обсязі біля 10-12 млн тонн.

У свою чергу, Продовольча й сільськогосподарська організація ООН висловила сумнів у доцільності реалізації цієї ініціативи.

Чит. також: Японию интересует украинское зерно

Прем'єр-міністр Микола Азаров вважає перспективним формування світового резерву зерна при ООН із квотою України зі зберігання запасу в розмірі понад 10 млн тонн зерна.

Чит. також: Нынешняя посевная будет самой дорогой в истории Украины.

Теги: зерно запасы оон хорошковский
Источник: українські новини Просмотров: 1912