Кожній свині по паспорту. Чиновники хочуть достеменно знати, скільки їх в Україні. Тож зобов’язали усіх, хто тримає тварин, їх у відповідній службі ідентифікувати. Хто не послухається – штраф. До того ж звітувати змусять навіть бабусь, у яких по одній-дві свині.  Пояснюють: все задля здоров’я  співвітчизників. Щоб м'ясо хворого кабанчика на прилавок не потрапило.

Смугаста, голосиста Валентинка – свиня-нелегал. У її матусі паспорт – є. Утім, поросятко, разом з кількома маленькими родичами державну ідентифікацію пройти не встигло. Бирка на вусі з номером, тобто усією інформацією, потрібна, по-суті, коли тварину продають. Щоб переконатися, що вона не хвора. Й ані через  сальце, ані м’ясце на лікарняний гурман не потрапить. У господарстві, що на Київщині, "свинячу паспортизацію" шанують. Кажуть, документ Валя отримає, як підросте. Поки що її продавати не збираються.

В 2012 году в Украине производство молока выросло на 2,7%

Сергій Єлєскін, утримує свиней : " Зараз маленькі такі порося коштують від 400 і більше + 00:20:52 "Зараз вони тут біля мами, гуляють, ходять до усіх в гості. Вони біля свиноматки ростуть, а по кругу тут в нас є інші свині. Ніхто їх не трогає".

Якщо ж державних мужів не послухалися, та про паспорт тварини не подбали, хоч одна вона у вас, хоч їх двісті – це штраф. Від п'ятдесяти до вісімдесяти п'яти гривень. На підприємствах пана Сергія свиней – понад 800 тисяч. Документи мають.

Сергій Гнатюк, гендиректор корпорації з виробництва м'яса : " Ми тварин купляємо на розведення і за кордоном, та щоб знати звідки вона,  які щеплення їй зроблені. Це вся історія цієї тварини".

Утім, чи зацікавиться звітувати чиновникам бабуся з села  – фахівець не впевнений.

Сергій Гнатюк, гендиректор корпорації з виробництва м'яса : "Вона виростила його для себе, вона спожила її зі своїми дітками. Але теж можуть проблеми виникати і у бабусі зараз. Обов’язково має ветеринарний лікар контролювати цей забій. Має дивитися, бо ж бувають випадки, ви ж бачите, коли на ринку знаходять туші, що вживати в їжу людям забороняються".

Свиной грипп собирает новые жертвы среди украинцев

У Держветслужбі стверджують: тварин ідентифікують усі цивілізовані країни. Наша відставати не має. Про це написали нам у листі. Коментар Держветфітослужби щодо обов’язкової ідентифікації тварин в Україні:

"Запропоновані зміни дозволять ввести обов’язковість проведення ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин у фізичних осіб, які займаються розведенням тварин та їх утриманням для власного споживання харчових продуктів тваринного походження, що забезпечить простежуваність переміщення тварин та продуктів тваринного походження, а також позитивно вплине на епізоотичну ситуацію у країні. Україна повинна та має відрізнятися за принципом системи державного контролю вирощування, переміщення тварин, а також виробництва і обігу харчових продуктів тваринного походження від малорозвинених імпортозалежних країн світу"

Та ідентифікація, звісно,  процедура не безкоштовна.  Утім, селянам держава обіцяє потім допомагати дотаціями.

Сергій Гнатюк, гендиректор корпорації з виробництва м'яса :  "Я знаю в нас от господарство,щоб ідентифікувати тварину то це десь стоїть 42 гривні".

70% больных гриппом европейцев заражены "свиным" вирусом

До речі, за 8 місяців 2012-го в Єдиному Державному Реєстрі про ідентифіковано та зареєстровано понад 733 тисячі свиней.  Звісно, чимало господарів звітувати просто не хочуть. У чому високопосадовці геть не сумніваються. Зрештою, документ отримують навіть плюшеві свинки. Як ось ця. Завезена з Ірландії.  В її паспорті теж написано: хто нею гратиметься - буде здоровий.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: паспорт агро домашнее хозяйство
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1410
Загрузка...
Загрузка...