Вже наступного тижня Аграрний фонд вперше виставить на відкриті біржові торги зерно державного інтервенційного фонду. Так, на майданчику Аграрної біржі планують продати надлишкові 300 тисяч тонн продовольчої пшениці. Кошти, які отримає державна установа від реалізації збіжжя, підуть на авансування закупівлі зерна врожаю 2013 року. Про це під час прес-конференції в ІА "RegioNews" повідомив Генеральний директор Аграрного фонду Ігор Якубович.

"Уперше в історії незалежності України, за дозволом Уряду, прийнято рішення виставити на відкриті біржові торги 300 тисяч тонн зерна. Цей обсяг зерна, з урахуванням витрат на його збереження, ми можемо реалізувати і значно поповнити спеціальний фонд бюджету Аграрного фонду", - зазначив Ігор Якубович.

У Присяжнюка рассчитывают на рост урожая в новом году

Він пояснив, що станом на 1 січня 2013 року в Аграрному фонді залишається 1,5 мільйона тонн продовольчої пшениці. З них 900 тисяч тонн будуть використані для виробництва борошна, яке в подальшому спрямовуватиметься в регіони для випікання соціальних сортів хлібу. Інша ж частина залишків - 300 тисяч тонн - з урахуванням регіональної потреби в борошні, буде продана на перших відкритих біржових торгах, які відбудуться 22 січня. Ще 300 тисяч тонн, які залишаться, поки що будуть зберігатися в резерві, але цілком можливо, що і вони можуть бути продані. 

"У структурі обсягу, що виставлено на продаж, переважає пшениця 3 класу – 198 тисяч тонн, або 66%; пшениця 2 класу – 100 тисяч тонн, або 34%; та пшениця 1 класу – 2 тисячі тонн, або 0,3%. Встановлена також стартова ціна. З урахуванням ПДВ, вона становитиме для пшениці 1 класу – 2300 грн/т, 2 класу – 2250 грн/т, 3 класу – 2150 грн/т", - поінформував Ігор Якубович.

Украина экспортировала с начала маркетингового года 14,5 млн тонн зерна

Також він зазначив, що заявлений обсяг буде розбито на 12 лотів по 25 тисяч тонн кожен. "Крок ціни встановлено Аграрною біржею на рівні 8 гривень за тонну. Тож якщо вартість середнього лоту складає 50 мільйонів гривень, тобто 25 тисяч тонн в одному лоті, то одне підняття руки коштуватиме компанії 200 тисяч гривень. Кошти, які отримує державна установа від реалізації збіжжя, підуть на авансування закупівлі зерна врожаю 2013 року. Аграрний фонд планує у лютому-березні поточного року провести форвардні закупівлі 500 тисяч тонн зерна", - зауважив Генеральний директор.

Наразі заявки на участь в торгах подали 15 компаній, у тому числі зернотрейдери, виробники борошна та хлібозаводи. Заявки прийматимуться і надалі, до понеділка, 21 січня. Власне ж торги відбудуться 22 січня за адресою: м. Київ, вул. Бориса Грінченка, 1, IІІ поверх, актова зала. Початок о 12.00. Спостерігати за торгами зможуть і журналісти.

 

 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: украина зерно агро продаж
Источник: agronews.in.ua/ Просмотров: 1297
Загрузка...
Загрузка...