Ціна на продовольчу пшеницю в Україні може сягнути 2 тис. грн за 1 тонну. Такий прогноз озвучив генеральний директор холдингу VitAgro Сергій Лабазюк у ефірі Українського радіо.

"Цінова політика так складається, що ця культура не є високорентабельною. Більш рентабельні - соя, кукурудза, ріпак, соняшник. Вони експортуються у великих обсягах, на них є попит на зовнішніх ринках. Відповідно, на них ціна краща. А пшениця - позиція, яка потрібна для внутрішнього ринку у великих обсягах. І тут втручається держава регуляцією ціни, експорту... Будемо надіятися, що вийде на 2 тисячі гривень за тонну. На сьогодні ми більше 1600 гривень не маємо", - сказав він.

Також, за його словами, в Україні навряд чи буде введено заборону на експорт фуражної пшениці.

"Продовольчу пшеницю ми і цього року не експортували. А на фураж - ні, не думаю. Тоді наше сільське господарство зупиниться. Не думаю, що на таке підуть. Все ж таки сільське господарство дає велику долю в наш бюджет. У закритті експорту фуражу не бачу ніякої перспективи. А на продовольчу - напевно, що так і буде", - зазначив Лабазюк.

Крім того, він наголосив на проблемі із зерносховищами.

"Це глобальна проблема нашої країни. Більшість складських приміщень, елеваторів - радянських часів, ще 60-70-х років будівництва. Технологія вже далеко не така, яка мала би бути. Якщо говорити про два-три роки зберігання, то зерно втрачає свої якісні показники", - наголосив він.

Теги: украина пшеница аграрный рынок
Источник: gazeta.ua Просмотров: 2218