Молоко у нас смачне та якісне, проте урядовці пити його відмовляються. Віце-прем’єр-міністр Валерій Хорошковський вирішив перевірити найкращі види цього вітчизняного продукту, проте спробувати на смак так і не наважився.

Вітчизняне молоко не гірше за іноземні аналоги - переконують у лабораторії якості продукції. Для визначення найсмачнішого науковці відібрали 20 зразків екстра ґатунку. Переконують - найкращий прилад - власні смакові рецептори.

Что происходит с ценами на молоко в Украине?

Сергій Шабалов, завідувач лабораторії якості молока НААН: "Це науковий метод, де визначаються саме сенсорні характеристики молока - колір, консистенція, смакові характеристики і дотичні характеристики. Продукція дуже конкурентноспроможна. Ми буваємо на цих заводах, ми тестуємо ці лабораторії, ми бачимо, що ці трудолюбиві люди вони прагнуть виготовляти цю якісну продукцію з якісної сировини".

Азаров обеспокоен: украинцы потребляют мало мяса и молока

Оцінити якість вітчизняного молока вирішили й урядовці. Правда лише візуально.

- Спасибо большое.

- Ви не спробуєте???

- Чуть позже я скажу все мысли по этому поводу.

І таки розповів. Хорошковський зізнався, спробувати молоко сьогодні йому не дозволила... віра.

Валерій Хорошковський, перший віце-прем'єр-міністр: "Я просто выдерживаю пост, а как вы знаете, в пост молоко не пьют. Это единственная причина, по которой я его не употребил. А так, в принципе, я очень молочный, и на самом деле ем очень много молочных продуктов. Причина только в этом".

Тим часом науковці зізнаються: якісна сировина не завжди означає, що на прилавок потрапить якісний продукт.

Читайте також: Мясомолочным компаниям предлагают дотации

Хочете пити справжнє молоко - навчіться дегустувати його в домашніх умовах. Це займе буквально кілька хвилин. Спершу придивіться - воно повинно бути біле, трішки жовтувате, на смак - солодкувате. Ну і звичайно запах - приємний, молочний.

У 2011 році виробництво молока в країні скоротили на 1,5% - до майже 11 тисяч тонн. А це тільки половину річної потреби середньостатистичного українця. Виробляти продукту, кажуть науковці, ми могли б у півтора разу більше. Та поки що селяни проти - не вигідно. Надто низькі закупівельні ціни. В уряді обіцяють все виправити. Вирішили навіть законодавчо встановити мінімальні розцінки на молоко.

Микола Безуглий, перший заступник Міністра агрополітики та продовольства: "Ті заходи, які вжило міністерство, зараз привело до стабілізації цін на дещо нижчому рівні, але вона далі не знижується. Це залежить від ґатунку молока і обсягів виробництва, і коливається від двох до трьох гривень вісімдесяти копійок".

У 2010-2011 роках із держбюджету на розвиток м’ясного і молочного тваринництва виділили майже два мільярди гривень. Однак обсяги виробництва продукції зросли всього на 2 з половиною відсотки. Прем’єр-міністр доручив розібратися - на що витратили ці гроші. Віце-прем’єр Хорошковський заявив, що в уряді зараз працюють над новою моделлю підтримки сільгоспвиробника. Проте від дотацій, найвірогідніше, доведеться відмовитися.

Уляна Дрючкова, Олесь Орєшков, UBR.

Теги: политика молоко власть агро
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1623