Європейські товари дешевші, бо їх виготовлення дотують. У ЄС на це виділяють 43 мільярди доларів. У вартості європейських харчів допомога становить 50%. Тоді як в Україні – лише 3%.

"Мы все понимаем то, что Европа делает, искусственно создавая какие-то преференции, я бы сказал так, что наш товаропроизводитель к рынку всеобъемлющему, с равными условиями готов даже лучше, чем другие. Потому как он не избалован дотациями", - вважає голова Аграрного союзу Геннадій Новіков.

Угода про Зону вільної торгівлі усе змінить. Із нашого боку - зникнуть ввізні мита. А це, наприклад, 15% на яловичину і птицю, 10% – на молокопродукти та свинину. З їхнього - відсутність субсидій. Результат - європейські товари в Україні подорожчають. Таким чином наші стануть більш конкурентоздатними. Утім лише на внутрішньому ринку. Переваг у ЄС це не забезпечить.

"Якщо для нас буде проблемний ринок європейський, то ми зорієнтовані на ринки східних країн та країн Північної Африки. Це Індокитай, Арабські країни, це Північна Африка. Там якість нашої продукції влаштовує цей регіон. Там спроможні платити за цю продукцію", - каже президент УАК Леонід Козаченко.

Домовилися вітчизняні чиновники і про збільшення експортних квот до ЄС. Відтак, протягом року безмитно можемо продати понад 40 тисяч тонн свинини, 12 тисяч тонн яловичини. 30 тисяч тонн цукру. А ще, яйця, овочі та фрукти. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: ес зст сельхозпродукция ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 786