Скандал із білоруськими молочними виробами - наслідок сирної війни із росіянами. Аналітики кажуть: і раніше у продукції сусідів виявляли порушення норм. Але напоказ їх не виставляли. Тепер вирішили перевести на новий рівень.

Підприємства в Україні та Білорусі працюють за різними стандартами. В нас за правилами СОТ. В них за ГОСТАми. Факти порушень фітосанітарних норм у деяких партіях Київ фіксував і раніше. Браковані повертали. Ось тільки населенню інформації не розголошували. Цього разу вирішили не мовчати. Держветслужба імпорт молочних виробів заборонила офіційно. У ній знайшли залишки ветеринарних препаратів.

У білоруському молоці - антибіотик - ВІДЕО

Роман Безсмертний, посол України в республіці Білорусь (2010-2011): "Спричинило опублічення цієї інформації ситуація, яка склалась у стосунках між Україною та Росією. Митна зона, тобто, єдина – Казахстан, Росія, Білорусь і Україна – це два різні суб’єкти міжнародних економічних торгових стосунків. І тому очевидно, що в рамках двосторонніх стосунків Україна – Білорусь – всі ці питання не можуть бути вирішені".

Водночас у забороні білоруської продукції, українське МЗС політичного підтексту не побачило.

Олександр Дикусаров, прес-секретар МЗС: "Зараз ведеться активний діалог з білоруською стороною. І вони запевняють, що контроль за якістю продукції з їх боку буде на належному рівні. Це питання технічне. І воно зараз активно обговорюється фахівцями".

Українські фахівці порахували: торік із Білорусі наша країна завезла харчів щонайменше на 20 мільйонів доларів. Зокрема, купили близько 1,5 тисячі тонн масла, півтисячі тонн сирів та понад 5 тисяч тонн згущеного молока, кефіру та йогуртів.

Дивіться також: Україна помститься Росії за сир

Тарас Гагалюк, аналітик аграрного ринку: "Ми знаємо, що з самого початку року велася ця перевірка. І було виявлено в молочній продукції білоруського виробництва залишки антибіотиків. Тому це для Білорусії будуть також великі втрати".

Тим часом Мінськ поки що вирішив не відмовлятися від українського продовольства. cg А ось розв’язати конфлікт між державами вдасться за 3-4 тижні.

Теги: беларусь скандал сырная война
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1774