Негода, що уже декілька тижнів панує на території України, завдала непоправної шкоди частині урожаю. Жнива розпочалися із запізненням та майже одночасно у всіх регіонах. Нагадаємо, цього року у профільному міністерстві очікували зібрати майже 45 мільйонів тонн урожаю. Наразі прогнозу не змінили.

Сьогодні збір урожаю стартував у тринадцяти регіонах. Аграрії уже намолотили понад два мільйони тонн зернових.

"Прогнозується погіршення урожаю озимої та ярої пшениці у Кіровоградській, Черкаській, Одеській, Вінницькій, Київській, Миколаївській та Дніпропетровській областях. Але завдяки поліпшенню посівів кукурудзи, за попередніми оцінками, можна надолужити втрати зерна колосових культур", - визнав Андрій Клюєв перший віце-прем'єр-міністр України.

Не відчують українці цьогоріч і дефіциту гречки та гороху. За внутрішнього потреби в останньому, яка становить 150 тонн, його насіяли майже вдвічі більше. Зараз, кажуть у міністерстві, урожай ранніх зернових, озимого ячменю та пшениці - на задовільному рівні. Натомість негода позначилася на обсягах озимого ріпаку та ярого ячменю.

"Ми на сьогоднішній день поки не коригуємо обсяги виробництва валового зерна, тобто ми залишаємо цю цифру - 45 млн. тонн, що складає 5,8 млн тонн більше, ніж минулого року. Пшениці 19,1 млн. тонн, ячменю 8 млн тонн, кукурудзи на зерно ми плануємо 15,5 млн тонн", - заявив телеканалу UBR Микола Присяжнюк, міністр агрополітики та продовольства.

Дефіциту борошна у відомстві обіцяють не допустити. Урядовці кажуть, Аграрний фонд уже реалізував 116 тисяч тонн муки. Найближчим часом планують закупити 100 тисяч тонн жита. І, якщо буде необхідно, виходити з інтервенціями на споживчий ринок.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: урожай пшеница присяжнюк ubr уборочная
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1294