Олія падає в ціні. Зараз за тонну продукту правлять близько 8 тисяч гривень, хоча ще у середині вересня за такий товар давали близько 10 тисяч. На це є кілька причин - стверджують експерти.

Головна - подешевшання нафти, адже олійну групу переважно використовують для переробки на біопаливо. Другою причиною стало розширення пропозиції на ринку. Станом на перше жовтня, вже зібрано близько 6,5 мільйонів тонн соняшникової культури. Цього року чекають рекордного врожаю - у понад 8 мільйонів тонн.

Експерти прогнозують, що нинішня ситуація навчить аграріїв не допускати значного профіциту насіння, а значить, змусить зменшити посівні площі під соняшник.

"По аграріям вже вдарило зниження закупівельних цін на насіння соняшника і частково воно було спричинено планами щодо запровадження експортних мит, частково воно спричинено зниженням цін на світових ринках. Якщо дивитися на ті закупівельні ціни, які зараз в Україні, з нашої точки зору вони є дещо нижчими за об’єктивно обґрунтований рівень. Вони спричинені не тільки світовими тенденціями, вони спричинені прогнозами рекордного врожаю", - пояснив телеканалу UBR експерт аграрного ринку Володимир Лапа.

Теги: цена урожай подсолнечник ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1056