Відбулась робоча нарада Міністра економічного розвитку і торгівлі Петра Порошенка з представниками молокопереробних підприємств. Про це інформує прес-служба міністерства.

В рамках зустрічі було зазначено, що жоден український завод, який пройшов чи проходить перевірку з боку РФ не спрямовував на її ринок свою продукцію і зараз виробництва завершують усі необхідні процедури для відновлення експорту.

Петро Порошенко зосередив увагу учасників наради на тому, що сьогодні проводиться комплекс узгоджених заходів з реалізації Плану дій щодо експорту української продукції на російський ринок. "Доступ для українського виробника відкрито, необхідно лише чітка координація дій з дотримання усіх процедурних вимог, які забезпечать вихід на зовнішній ринок", - зазначив він.

Крім того, він підкреслив, що домовленість сторін під час переговорів щодо відкриття ринку Російської Федерації була досягнута завдяки зобов’язанням, які взяли на себе українська та російська сторони, які передбачали дотримання чітких умов. Перша умова – це ретельний контроль кожної партії продукції, яка відправлятиметься на експорт до РФ та відповідність її стандартам і технічним характеристикам.

Друга - контроль проводитимуть погоджені сторонами лабораторії, які матимуть європейську сертифікацію. "Дві лабораторії будуть від Держспоживінспекції і дві – від МінАПП. В переліку аналізів, які проводитимуть ці лабораторії, обов’язковим є аналіз на наявність в продукції рослинних жирів. Без цього не буде експортовано жодної партії продукції ні на зовнішні, ні на вітчизняні ринки. Ми маємо розуміти, що якість товару – це обличчя виробника", - зазначив Петро Порошенко.

Також в ході зустрічі було погоджено питання щодо підписання Меморандуму про співпрацю між українськими виробниками сиру та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством аграрної політики та продовольства України, які здійснюють експорт своєї продукції, для здійснення заходів з державної підтримки виробника.

"Цей документ – не пам’ятна записка, а спільний план реальних дій, яким буде передбачено відповідальність сторін за реалізацію заходів, які Українська сторона зобов’язалася виконати для того, щоб вітчизняна продукція мала доступ на зовнішні ринки", - зазначив Петро Порошенко.

Теги: порошенко сыр
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1304